Haber

Samsung Galaxy Note İçin Sarılabilir Ekranlı Konsept Tasarım Hazırlandı Video

Samsung Galaxy Note İçin Sarılabilir Ekranlı Konsept Tasarım Hazırlandı Video

Katlanabilir zeki telefonlar hemen şimdi asıl akım haline gelmeden şirketler yeni ve bambaşka tasarımlara sahip akıllı telefonlar üstünde çalışmaya başladı bile. Bunlardan bir parça başına de sarılabilir zeki telefonlar oldu.

Şu lahza değişik Android zeki telefon üreticilerinin sarılabilir ekran tasarımına sahip cihazlar üstünde çalıştığı biliniyor. Bu şirketlerden bir tanesinin de Güney Koreli teknoloji devi Samsung olduğu söyleniyor. Daha önce de haberlerimizde bahsettiğimiz Concept Creator YouTube kanalı, LetsGoDigital ile iş birliği yaparak Samsung Galaxy Note için sarılabilir konsept tasarımı hazırladı.

Sarılabilir Samsung Galaxy Note konsept tasarımı

Samsung başkan yardımcısının elinde daha önce görülmemiş bir telefonun görüldüğü ve bunun sarılabilir/genişletilebilir ekrana sahip bir prototip cihaz olabileceği açıklama edilmişti. Dolayısıyla Concept Creator ile LetsGoDigital’e ilham veren şey bu olmuş olabilir.

Videodaki konsept tasarımda telefon, metal ve camdan üretilmiş gibi duruyor. Telefonun ekranı genişleyebiliyor ve her yerde geri çekilebiliyor. Hem bu genişleme hareketinin yatay bir şekilde yapıldığı da görülüyor. Ayrıca Galaxy Note serisinden alışık olduğumuz S Pen’in de bu konsept tasarıma yerleştirildiği görülüyor.

Telefonun arka tarafına bakıldığında, Galaxy S21’in ortaya çıkan fotoğraflarında görülen üçlü kamera tasarımı yer aldığı ve bu kameraların dikey bir şekilde yerleştirildiği görülüyor. Cihazın ön tarafında ise ekranın altına gömülü selfie kamerası bulunuyor. Hem tasarımcının ekranın kenarlarında kıvrımlı bir tasarımı benimsediği ayrım ediliyor.

Sarılabilir ekrana sahip akıllı telefonlar konusunda LG’nin 2021’in ilk yarısında bir telefon duyurusu yapması bekleniyor. OPPO ise geçtiğimiz günlerde sarılabilir ekranlı OPPO X 2021 cihazını tanıttı. Samsung göre ise yukarıda bahsettiğimiz olay haricinde herhangi bir devlete ait açıklama ya da tanıtım gelmedi.

Comments
To Top