Haber

Samsung Galaxy M12, 6.000 mAh Bataryayla Birlikte Gelecek

Samsung Galaxy M12, 6.000 mAh Bataryayla Birlikte Gelecek

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni M serisi zeki telefonlarını çıkarmaya hazırlanıyor. Galaxy M12 olarak adlandırılan yeni cihazın bu ay başında aldığı Bluetooth SIG sertifikası ortaya çıkmıştı.

SM-M12FG/DS ve SM-F12G/DS model numaralarına sahip aygıt, geçtiğimiz hafta da bazı özellikleriyle birlikte Geekbench‘te ortaya çıkmıştı. Samsung Galaxy M12, derhal de FCC (Federal İletişim Komisyonu) internet sitesinde ortaya çıktı. Peki, şu ana değin cihazla ilgili ortaya çıkan özellikler neler?

Samsung Galaxy M12’nin ortaya çıkan özellikleri

samsung galaxy m12

Ortaya meydana çıkan bilgilere kadar aygıt, Exynos 850 SoC‘den gücünü alacak ve Android 11 işletim sistemine sahip olacak. 6,55 inçlik HD+ çözünürlüklü ekrana sahip olacak olan Galaxy M12, damla çentikli LCD panelle kullanıcılarının karşısına çıkacak. Telefonun RAM kapasitesi ise 3 GB olacak.

Telefonun arkadaki tarafına konumlandırılan 4 kameranın 13 MP + 5 MP + 2 MP + 2 MP çözünürlüğe sahip olacağı iddia ediliyor. Demin bir data bulunmasa da ön tarafta bulunan selfie kamerasının ise 8 MP bedel olacağı varsayım ediliyor. FCC’de ise telefonun bataryasıyla ilgili bilgiler ortaya çıkmış durumda. Buna göre Galaxy M12, 6.000 mAh layık bataryaya ve 15 W hızlı çok miktar desteğine sahip olacak.

Telefondaki parmak izi okuyucu sensör, tabi tarafta bulunan kuvvet düğmesine gömülü olacak. USB Type-C ve 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacak olan giriş segmenti cihazın boyutları ise 163,9 mm x 75,9 mm x 8,9 mm olacak.

Comments
To Top