Haber

Samsung Galaxy Chromebook 2 uygulamalı: umut vadeden sıkıcı

Samsung Galaxy Chromebook 2 uygulamalı: umut vadeden sıkıcı

“Samsung Galaxy Chromebook 2” birazcık aldatıcı bir başlık. Evet, bu 549,99 $ ‘lık dizüstü bilgisayar teknik olarak “Samsung Galaxy Chromebook” adını içeren ikinci cihazdır. Ama bir yükseltme olması anlamında bir devam filmi yok: Samsung bir ton yeni nitelik eklemedi ya da özelliklerin çoğunu artırmadı.

2021’in ilk çeyreğinde çıkacak olan Galaxy Chromebook 2, donanımın çoğu laf konusu olduğunda fiilen selefinden bir adım geride. Galaxy Chromebook’u öne çıkaran özelliklerden bazıları kaldırıldı – AMOLED ekran veya dahili ekran kalemi değil. Orijinalin özgün rengini korur, oysa kağıt üstünde Chromebook 2 bir dünya değin uzaktadır. Süslü veya gösterişli değil; kategorinin sınırlarını zorlamıyor. Bayağı bir Chromebook.

Ve bunda şüphesiz sorun değil.

Dışarıdan bakıldığında Galaxy Chromebook 2, Galaxy Chromebook’tan pek öbür görünmüyor.

Galaxy Chromebook 2, aydınlatmaya yan olarak aydınlık kırmızı ya da aydınlık turuncu görünen kalın bir “fiesta kırmızısı” renkte gelir. Her iki durumda da dikkatleri üzerinize çekecek. (Sıkıcıysanız bir “cıva grisi” seçeneği de vardır.)

gerçi Chromebook 2’yi seçin ve Samsung’un kestiği ilk köşeyi hissedeceksiniz. Chromebook 2, önceki modelden bariz şekilde daha kalın ve daha ağırdır: 2,71 pound ve 0,55 inç kalınlıktan Galaxy Chromebook’un 2,29 pound ve 0,38 inç kalınlığından.

Kuşkusuz bu, Chromebook’lar gitgide hala oldukça çok portatif – Acer’ın Chromebook Spin 713 daha kalın ve daha ağır. Dikkat edeceğim tek şey, Galaxy Chromebook’u tablet olarak kullanırken hiçbir sorun yaşamamış olsam da, Chromebook 2’yi uzun vakit tek elimde tutmanın daha çok bir zorla yaptırılan iş olduğudur. Uzun bir sunum için uygulamak istemezdim. (Yolculuğunuz kesinlikle değişebilir – bilhassa havalı değilim.)

İkinci büyük değiştirme: ekran.

Şimdiye değin bir Chromebook’ta görünen birincil 4K AMOLED paneldi ve bir dizüstü bilgisayarda şimdiye dek gördüğüm en harikulade harikulade ekranlardan biriydi.

O buraya geldi. Chromebook 2’de bir FHD (yani 1920 x 1080) QLED ekranı vardır. QLED paneller, ad benzerliğine karşın OLED paneller değildir – Samsung’un kuantum nokta teknolojisini kullanan LED arkadan aydınlatmalı LCD ekranlardır. OLED’de gördüğünüz doğal kontrastı ve kusursuz siyahları görmeyeceksiniz.

gerçi bu, ekranın fena olduğu anlamına gelmez. Chromebook 2, QLED ekrana sahip ilk Chromebook’tur ve QLED’ler hala çok iyi. Samsung, bunun bir milyardan pozitif renk üretebileceğini söylüyor. Cihazda birkaç video izledim ve hepsi iyi görünüyordu. Bunun da ötesinde, ses şahane bir ses çıkardı ve geniş deneme alanını en fazla seviyesinin fazla aşağıda kolayca doldurdu. sonuç olarak, iyi bir multimedya deneyimi.

Galaxy Chromebook’un kasasının burada olmayan birkaç başka şık özelliği daha vardı. Yerleşik ekran kalemi (bambaşka bir tane satın alabilirsiniz), klavye kamerası ve parmak izi sensörü yoktur. Samsung’un bunları neden kaldırdığını anlıyorum – bunların hepsine sahip elde etmek güzel, fakat onları fazla artı özleyeceğimi hayal bile edemiyorum.

549,99 dolarlık temel model bir Intel Celeron 5205U, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı içerir. 699,99 $ ‘lık yapılandırmada Intel Core i3-10110U, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunur. Her iki model de iki USB-C bağlantı noktası, bir microSD yuvası ve bir kulaklık / mikrofon combo jakının yanı sıra 720p web kamerasına sahip.

Chromebook 2’nin Core i3 işlemcisi, önceki modele kadar başka bir eski sürümdür. Core i5-10210U), ama buna büyük bir uzlaşma demekten çekiniyorum. Geçen sene benzer Core i3’e sahip bir Asus Chromebook Flip C436’yı inceledim ve çip elbette işi bitirdi – bu sistem ile Core i5 ile çalışan Galaxy Chromebook arasında böylece bir performans farkı ayrım etmedim.

(öte yandan, Celeron epeyce antre seviyesindedir. genelde genel göz atma veya hafif büro işleri dışındaki görevler için önermiyorum – 699 dolarlık model muhtemelen çoğu birey için en iyi seçim olacaktır. ahali.)

Fakat bir soru var Bunun bu cihaz için tavsiyemi yerine getirmesini veya bozmasını bekliyorum ve bu pil ömrü.

Kimsenin ne kadar güzel görünürse görünsün beş saat bile dayanamayan 999 dolarlık bir Chromebook alması gerektiğini düşünmüyorum. Heck, kimsenin beş saat bile dayanamayan 700 dolarlık bir Chromebook alması gerektiğini düşünmüyorum. Daha iyi seçenekler var.

Dolayısıyla, Samsung Galaxy Chromebook 2’yi incelemeye gönderdiğinde, bütün gözler pil ömründe olacak. Daha düşük çözünürlüklü ekranı ve daha düşük dinç işlemcisi göz önüne alındığında, Chromebook 2 önceki modelden daha uzun zaman kalırsa şaşırmam. öte taraftan, Chromebook 2’nin de biraz daha küçük bir pili var ve Chromebook Flip C436 (benzer işlemci ve ekran çözünürlüğüne sahip) Galaxy Chromebook’tan yalnızca biraz daha uzun sürdü ve testte bana yaklaşık beş saat verdi. Yani, görmemiz gerekecek.

Samsung, Galaxy Chromebook ile gözü kara ve aydınlık bir iddiada bulundu. Piyasanın şimdiye kadar gördüğü hiçbir şeye benzemeyen bir Chrome OS cihazı ortaya çıkardı, beni “vay canına” yapan zil ve ıslıklarla dolu.

Galaxy Chromebook 2 o değil.

Bunu gördüğüme sevindim, çünkü 549 $ ve 699 $ fiyat noktasında sahiden istediğim şey, güzel planlanmış, esas özelliklere sahip ve büyük kusurları olmayan bir Chromebook. Ekstra süslü şeylere gereksinim duymaz; sadece en manâlı alanlarda hizmet vermesi gerekiyor.

Samsung’un bunu yapmaya çalışmasından heyecan duyuyorum. Başarılı olup olmadığına gelince, bu görülecek. Ama parmaklarımı çaprazladım.

.

Comments
To Top