Haber

Samsung Galaxy A72’nin Tasarımı ve Bazı Özellikleri Açığa Çıktı

Samsung Galaxy A72'nin Tasarımı ve Bazı Özellikleri Açığa Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, şu sıralar 2021 model zeki telefonlarıyla gündemde. Şirketin yakın bir gelecekte duyurması beklenen amiral gemisi telefonu Galaxy S21 ailesinin tasarımlarının ortaya çıkmasından kısa bir vakit sonra orta segmentte karşımıza çıkacak Galaxy A52’nin tasarımı kesin olmuştu. Bugünse Galaxy A72’nin sızdırılan tasarımıyla karşınızdayız.

Galaxy A72’ye ait olduğu söylenen görüntüler, telefonun delikli bir ekrana sahip olacağını, telefonun arkadaki kısmında da dörtlü kamera kurulumunun bulunacağını gözler önüne seriyor. İddialara kadar Galaxy A72’nin kamera kurulumunda en az 64 MP‘lik bir belli başlı kamera, 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera ve 5 MP de makro kamera ile derinlik sensörü bulunacak.

Samsung Galaxy A72’nin tasarımı bu şekilde görünüyor

Samsung Galaxy A72

Edinilen bilgilere tarafından Samsung’un 2021 model orta segment telefonu Galaxy A72, 6,7 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük sunan AMOLED ekranla gelecek. Delinmiş yapıda olan bu ekranın üzerindeki ön kameranınsa minimum 32 MP çözünürlük sunacağı söyleniyor. Keza kullanıcılar, ekran içine yerleştirilmiş parmak izi tarayıcı sensörünü bu telefonla kullanabilecekler.

Telefonun genel tasarımı ve ortaya çıkan bazı özellikler böyle olsa da Galaxy A72’nin bilinmedik pek çok özelliği var. Mesela bu telefonun batarya kapasitesinin ne olacağı, hangi işlemci ve RAM kombinasyonuna sahip olacağı şu an için bilinmiyor. Olasılıkla Galaxy S21 ailesiyle tanışmamıza paralel olarak, Galaxy A72 de çok uzaktan olmayan bir gelecekte karşımıza çıkacak.

Comments
To Top