Haber

Samsung Galaxy A52’nin “Deminden Şimdiye Gelen” Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A52'nin "Deminden Şimdiye Gelen" Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung’u genel olarak amiral gemisi zeki telefonları üzerinden konuşuyor olsak da şirketin orta segment modellerinden Galaxy A50 serisi, o kadar fazla Samsung amiral gemisinden daha yüksek bir satmak hacmine sahip. Türkiye’de de epey popüler olan Galaxy A50 serisinin yeni üyesi olacak Galaxy A52’den ilk önemli sızıntılar gelmeye başlamış durumda.

Daha önce böylece fazla isabetli sızıntı gerçekleştirmiş olan Steve Hemmerstoffer (OnLeaks) kadar paylaşılan konsept tasarım çalışmalarına göre Samsung Galaxy A52, Galaxy A51 ile büyük ölçüde benzer tasarıma sahip olacak. Delikli ekran tasarımını sürdürecek olan Galaxy A52’nin arkadaki tarafına baktığımızda da tekrar Galaxy A51’i hatırlatan bir tasarımla karşılaşıyoruz. Bu noktada en büyük fark, dikdörtgen kamera modülünün Galaxy S20 serisi yerine Galaxy Note20 serisine benzetilmiş olması.

Samsung Galaxy A52’nin Galaxy A51’den ayırt etmesi zorlama tasarımı böyle olacak

galaxy a52

OnLeaks, Galaxy A52’nin sadece görsel olarak yok özellikleri açısından da Galaxy A51’e fazlasıyla benzeyeceğini öne sürüyor. Buna kadar Galaxy A52, Galaxy A51 ile aynı 6,5 inçlik ekrana sahip olacak. Snapdragon 750G’den güç alacağı açıklanmış akıllı telefonun hem ekrana gömülü parmak izi tarayıcı ayrıca de 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında.

Samsung’un Galaxy A52’de hangi kamera sensörlerini kullanacağı demin bilinmiyor. Oysa akıntı, cihazın 159.9×75.1×8.4mm boyutlarında olacağını ve kamera modülünün ek 10 mm çıkıntıya sahip olacağını ifade ediyor. Ayrıca geçtiğimiz ayın başlarında ortaya atılan bir iddianın Galaxy A52’de 6 GB RAM ve 64 MP asıl kamera olacağını öne sürdüğünü de hatırlatalım.

Comments
To Top