Haber

Samsung, en yeni TV’leri için güneş enerjisiyle şarj edilen bir Eco Remote üretti

Samsung, en yeni TV'leri için güneş enerjisiyle şarj edilen bir Eco Remote üretti

2021’deki 4K ve 8K QLED TV serisiyle Samsung, şirketin “yılda tonlarca plastik atığı azaltacağını” bahis ettiği yeni bir Eko Uzaktan Kumandayı piyasaya sürüyor ve çevresel etkisini azaltma çabalarını daha da artırıyor.

Önden bakıldığında, Yankı Uzak Kumanda Samsung’un son yıllardaki herhangi bir TV tıklayıcısı gibi görünüyor. Lakin ters çevirin ve dahili pili şarj edebilen uzun bir güneş pili paneli göreceksiniz. Uzak kumanda 31 gram plastikten yapıldı ve Samsung bunun yüzde 28’inin “geri dönüştürülmüş polietilen tereftalattan” geldiğini söylüyor.

Fotoğraf: Chris Welch / The Verge

Samsung, Eco Remote Control’ü pilinden önce iki yıl baştan başa kullanabileceğinizi tahmin ediyor verir. Bu, beş ila 10 yıl arasında herhangi bir yerde yararlanma olasılığınız olan bir ürüne eşlik eden bir şey için epeyce sınırlı bir ömürdür. Fakat plastik atığın azalması dikkat çekicidir ve sanırım bu, telefon üreticilerinin yük cihazlarını ve kulaklıkları vazgeçme biçimine hiçbir şekilde uzakta kumanda dahil edilmedi.

Herhangi bir nedenle uzak kumandayı daha seri sıkıntı etmeniz gerekirse, alt kısımda bir USB-C bağlantı noktası vardır.

Fotoğraf: Samsung

Samsung hem 2021 yılında yankı ambalajlama çabalarına devam ediyor. mürekkep ve çevre dostu ambalajı tüm Lifestyle ve QLED TV modellerine genişleten Samsung, yılda 200.000 tona değin kutuyu geri dönüştürebilen ve bunları konut dekorunun parçalarına dönüştürebilen sürdürülebilir bir çözüm sunuyor. ” TV’niz ambalajından çıkarıldıktan sonra, gizlemek isteyebileceğiniz bir şeye nasıl dönüştürüleceğine ilişkin talimat için kutusundaki bir QR kodunu tarayabilirsiniz. Samsung, insanları karton kutuları bitmiş tasarlamanın bilgece yollarını bulmaya teşvik eden bir yarışma için Dezeen ile ortaklık kurdu.

Comments
To Top