Haber

Samsung Display, kanıtlanmamış ekran altı web kameralarıyla daha ince dizüstü bilgisayar çerçeveleri vaat ediyor

Samsung Display, kanıtlanmamış ekran altı web kameralarıyla daha ince dizüstü bilgisayar çerçeveleri vaat ediyor

Samsung Display, Weibo sayfasında “Samsung Blade Bezel” olarak adlandırılan, dizüstü bilgisayarlar için planlanmış ekran altı kamera teknolojisi için bir teaser yayınladı. “UPC” (Panel Altı Kamera) teknolojisinin, bir dizüstü bilgisayarın çerçevesini web kamerasının yerini başkalaşmak zorunda kalmadan küçültebileceğini ve aynı zamanda OLED ekranın kendisini hem daha ince ayrıca de daha hafif ayla getirebileceğini taahhüt ediyor. bununla beraber, teknolojinin web kamerasının bakış kalitesi üzerindeki etkisinden bahsedilmiyor, fakat bu, sosyal mesafe çağında artan bir şekilde daha önemli ışık halkası geliyor.

Ticari olarak ekran altı selfie kameralı ilk zeki telefonu gördük. geçen yıl. Ancak, ZTE Axon 20 5G’nin bu özelliği uygulaması mükemmel değildi. Selfie kamera fotoğraflarının kalitesi zayıftı ve ekranın kamerayı kaplayan kısmı ekranın geri kalanından fazla daha düşük çözünürlükten muzdaripti.

Samsung Display’in panel altı kamera planlarını ilk kez duymadık. Fakat daha önce, dikkatler, üreticilerin son yıllarda çerçeve boyutunu küçültmeyi takıntı haline getirdiği zeki telefonlarda kullanımına odaklanmıştı. 2018’de Samsung Display, telefon tasarımının geleceği hakkında bir sunum esnasında ekran altı kamera teknolojisinden bahsetti ve ertesi yıl bir yönetici, teknolojinin “önümüzdeki 1-2 yıl içinde” zeki telefonlarda kullanıma hazır olabileceğini söyledi.

Vay canına ⊙∀⊙! Samsung Display, ilk olarak OLED dizüstü bilgisayar ekranlarında kullanılacak olan Ekran altı kamera teknolojisini ilk olarak ortaya koyuyor pic.twitter.com/Fu4Ublvsru

— Ice universe (@UniverseIce) 14 Ocak 2021

< Görünüşe Göre teknoloji, web kamerasını ekranın altına taşımak zorunda kalmadan daha küçük çerçevelere müsade verebileceği dizüstü bilgisayarlara da yöneldi. Klavyesinde yerleşik bir web kamerası doğruca ufak ekran çerçevelerine sahip olan Huawei’nin MateBook X Pro'nun yaklaşımı budur. Maalesef bu ikâmetgâh, ideal olarak göz hizasına yerleştirilmesini istediğinizde, web kamerasının size fazla düşük bir açıdan yönlendirildiği anlamına kazanç. Dell XPS 13, bir web kamerası için hala yeterince büyük olan ufak bir çerçeveye sahip, ama kameranın kalitesi olağanüstü değil.

Teknoloji daha iyi görünümlü dizüstü bilgisayarlar üretebilse de, COVID-19 çağındaki ani önemine rağmen inatla düşük kaliteden muzdarip olmaya aralıksız yerleşik web kameralarının görünüm kalitesi. Sonuçta, Pixelbook Go veya Surface Laptop 3 gibi daha iyi web kameralarına sahip dizüstü bilgisayarlar, daha güçlü görüntüleme bileşenlerini barındırmak için gereken daha büyük çerçevelere sahip olma eğilimindedir.

Samsung Display, değişik ayrı üreticilere paneller sağlar. Bu, Samsung Blade Bezel teknolojisinin Samsung’un kendi cihazlarıyla sınırlı edinmek yerine sektördeki dizüstü bilgisayarlarda göründüğünü görebileceğimiz anlamına geliyor. Fakat bugünkü teaser, teknolojiye sahip ilk dizüstü bilgisayarın ne zaman piyasaya sürülebileceğinden bahsetmiyor.

The Elec’in yakın tarihli bir raporu, Samsung’un zeki telefonlarında bir ekran altı kameranın ne süre ortaya çıkabileceğine gelince, bunun ortaya çıkabileceğini öne sürdü. şirketin üçüncü cins Fold’da görücüye çıktı.

Comments
To Top