Haber

Samsung Display, İki Kez Katlanan Bir Akıllı Telefon Ekranı Geliştiriyor

Samsung Display, İki Kez Katlanan Bir Akıllı Telefon Ekranı Geliştiriyor

Akıllı telefon sektörü, bir süredir katlanabilen ekran tasarımlarını benimsemeye çalışıyorlar. Bu bağlamda Huawei ve Samsung gibi şirketler, katlanabilir ekranlı telefonlarını çoktan piyasaya sürmüş durumdalar. Diğer Taraftan bu tür telefonlar için çalışmalara devam ediyor. Samsung Display tarafından yapılan son talimat, şirketin iki kez katlanacak bir akıllı telefon üstünde çalıştığını gözler önüne seriyor.

Katlanabilir ekranlı telefonları, bugüne kadar daha çok yatay veya dikey olarak katlanabilen şekilde gördük. Samsung Display’in üstünde çalıştığı yeni tasarım ise telefonun dikey koordinat düzleminde iki kez katlanabileceğini ortaya koyuyor. Yani kullanıcılar, ilerleyen süreçte üç parçalı bir telefon ile tanışacaklar. Fakat bu telefonun teknik açıdan neler sunacağını konuşmak için az önce fazla erken.

Samsung Display’in yeni ekran tasarımı işte böyle görünüyor

Samsung Display

Samsung Display’in yeni katlanabilir ekran yaklaşımı, pek çok tasarıma kıyasla avantaja sahip gibi görünüyor. Çünkü bu tür bir telefon, istenildiği takdirde tablet boyutlarına da ulaşabilecek. Kullanıcılar bu sayede, telefon ile tablet deneyimini, Galaxy Z Fold’dan fazla daha iyi bir şekilde yaşayabilecekler. Ama iki kere katlanabilen bir ekranın sağlamlık açısından ne durumda olacağı, şu lahza için büyük bir muamma.

Samsung Display, üstünde çalıştığı katlanabilir ekran teknolojisiyle ilgili herhangi bir vakit çizelgesi açıklamadı. Ancak şirketin, ikiye katlanacak bir ekran üstünde çalıştığı, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bu tür ekrana sahip olan bir telefonla karşımıza çıkacağı artık çok net. Katlanabilir ekranı demin benimsemeyen tüketicilerin, bu tür bir telefona karşısında nasıl tepki göstereceklerini ise zamanla anlamaya devam edeceğiz.

Comments
To Top