Haber

Samsung, Blok Zinciri Temelli Güvenliğe Sahip Dosya Transfer Uygulaması Üstünde Çalışıyor

Samsung, Blok Zinciri Temelli Güvenliğe Sahip Dosya Transfer Uygulaması Üstünde Çalışıyor

Mobil cihazınızdan arkadaşınıza bir dosya göndereceğinizde kullanabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor: Bluetooth, NFC, Nearby Share, Quick Share. Bunlara ek olarak göndereceğiniz dosyanın boyutuna ilave olarak e-posta ya da WhatsApp da kullanılabilir.

SamMobile’da bulunan habere tarafından Quick Share servisine de sahip olan Samsung, güvenliğin ön planda olduğu yeni bir başvuru formu üstünde daha çalışıyor: Private Share. Dosya transferinde kullanılabilecek olan bu yeni dilekçe, güvenli dosya transferi için blok zincirinin gücünden yararlanacak.

Samsung’dan güvenli dosya paylaşım uygulaması: Private Share

samsung quick share

Güney Koreli teknoloji devinin, kullanıcılarının dosyalarını kuytu bir şekilde yapabileceği başvuru formu, kısa süreli mesajlarla aynı bir konsepte sahip. Dosyayı gönderen kullanıcı, dosyanın silinmesi için bir son kullanım süresi belirleyecek, bu süre dolduğunda dosya otomatik olarak silinecek.

Alıcılar ise dosyayı yeniden paylaşamayacak. Yani başvuru, dosyanın her tarafta paylaşılması gibi bir seçenek sunmayacak. Hem ekran görüntüsü almak da mümkün olmayacak. Bu yola dosya aktarımının gerçekleşebilmesi için ayrıca göndericide ayrıca de alıcıda Private Share uygulamasının olması gerekiyor. Gönderici, bir transfer isteği yollayacak, herif bu ricası onaylarsa bir kanal oluşturulacak ve dosyanın transferi başlayacak.

Private Share uygulamasının Samsung Galaxy S21 ile birlikte yeni bir nitelik olarak duyurulması bekleniyor. Şirket, aynı bir yolu Quick Share ve Music Share gibi uygulamalarında da benimsemişti. Bu servisler sonradan eski amiral gemilerine ve hatta orta segment cihazlara da gönderilmişti.

Peki, Samsung Galaxy S21’in duyurusu ne zaman gerçekleştirilecek? Jon Prosser’a kadar Samsung, Galaxy S21 ailesini Ocak 2021’de tanıtacak.

Comments
To Top