Haber

Samsung Başkan Yardımcısının Elinde Daha Önce Görülmemiş Bir Telefon Görüldü

Samsung Başkan Yardımcısının Elinde Daha Önce Görülmemiş Bir Telefon Görüldü

Fiziksel tuş takımı olmayan büyük ekranlı telefonlar, uzun yıllardır akıllı telefon dünyasını domine ediyor. Ama bir takım telefon üreticiler kadar katlanabilir akıllı telefonlarla birlikte senelerdir vakit gelen bu baskınlığa bir alternatif sunulmak isteniyor.

Katlanabilir zeki telefon tarafında ortaya mahsul koyan şirketlerden bir adam başına de Samsung oldu. Güney Koreli şirket, Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip gibi öbür şekillerde katlanabilen telefonlar sundu. Keza Samsung’a göre küresel akıllı telefon piyasasındaki başat konumunu korumak için bu cins yenilikler de gerekli.

Samsung, yeni bir tasarım şekline sahip telefon üzerinde çalışıyor

samsung başkan yardımcısı lee jae-yong

Korea Times’ta yer alan habere tarafından Samsung, yeni bir tasarım şekline sahip telefon üzerinde çalışıyor. Bir De şirketin Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong, gelecekteki bu cihazın neye benzeyebileceğiyle ilgili bazı ipuçları verdi.

Lee Jae-yong, geçtiğimiz perşembe günü şirketin araştırma ve geliştirme merkezinde yöneticilerle bir görüşme düzenledi. Basının da ilgisini çeken bu toplantıda Lee Jae-yong’un elinde daha önce görülmemiş bir telefon olduğu görüldü. Lee’nin elindeki telefonu yukarıdaki fotoğraftan görebilirsiniz.

samsung genişletebilir telefonu

Lee’nin elinde tuttuğu telefon Z Fold ve Flip’e tarafından daha ince olması nedeniyle bunun en ince ayrıntısına kadar yeni bir telefon olduğu yönünde söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Bu söylentilerden bir parça başına ise Lee’nin elindeki telefonun “genişletilebilir” bir akıllı telefon olduğu yönündeydi.

Samsung, geçtiğimiz yıllarda Dünya Fikri Mülkiyetler Ofisi’ne genişletilebilir ekran tasarımına sahip telefon patenti talebinde bulunmuştu. Şirket, böyle bir telefon çıkaracağıyla ilgili devlete ait tanımlama yayınlamazken bambaşka tasarımlara sahip telefonlar çıkarmaya devam edeceklerini söylemişti. Keza Samsung’un bu seneki Alıcı Elektroniği Fuarı’nda genişletilebilir ekranlı telefonu için gizli bir demo organize ettiği de söylenmişti.

Comments
To Top