Haber

Samsung, Akıllı Televizyon Özelliklerine Sahip Monitörleri ‘M5’ ve ‘M7’yi Duyurdu

Samsung, Akıllı Televizyon Özelliklerine Sahip Monitörleri 'M5' ve 'M7'yi Duyurdu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 27 inç ve 32 inç boyutlarında olan üç yeni monitör duyurdu. “M5” (iki varyanta sahip) ve “M7” olarak isimlendirilen bu monitörler, alıştığımız monitörlerden fazla daha fazlasını sunuyor. Hatta bu ürünler için, “televizyon gibi monitör” ifadesini kullanabiliriz. Peki bu monitörleri bu değin benzersiz kılan şeyler ne?

Samsung’un yeni monitör modelleri, Samsung’un zeki televizyonlarında olduğu gibi TizenOS isimli işletim sistemiyle çalışıyor. Bu işletim sistemi, monitörlerde Netflix, YouTube ve AppleTV gibi gibi uygulamaların yüklü olduğu, istenildiği takdirde de kullanım mağazalarından daha pozitif uygulamanın indirilebilmesini sağlıyor. Monitör bunu, sahip olduğu Wi-Fi desteğiyle sunuyor.

Samsung’un yeni monitörü işte böyle görünüyor

Samsung Monitör

Samsung’un yeni monitörleri, stand yoluyla ya da duvara monte ederek kullanılabiliyor. Ayrıca tüm varyantlarda 5 wattlık iki adet hoparlör bulunuyor. Dileyen kullanıcılar, monitörlerin sahip olduğu uzaktan kumandaları da kullanabiliyorlar. Bu kumandalar, Bixby, Google Asistan ya da Alexa ile birlikte de kullanılabiliyorlar. Bütün bunlara ilave olarak Samsung’un yeni monitörleri, AirPlay 2 ile de düzenli çalışıyor.

Samsung’un yeni monitörlerinden M5, 27 inç ya da 32 inç boyutlarda satın alınabiliyor. 32 inç boyutunda olan M7 ise 4K çözünürlük desteği sunuyor. Ayrıca her iki monitörde de 2’şer adet HDMI girişi, bir adet USB Type-C ve Display Port girişleri yer alıyor. M5’te iki adet olan USB Type-A girişi, M7’de ise üç adet olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung televizyon gibi monitör

Samsung, akıllı televizyonlarında sunduğu bütün özellikleri yeni monitörlerinde de sunuyor. Bu bağlamda, diğer her şeyden önce Samsung DeX özelliğinin bu monitörlerde kullanılabileceğini söylemek gerekiyor. Keza Bluetooth 4.2 desteğine sahip olan bu monitörler, klavye ve fare bağlantısıyla kullanıma da imkan tanıyor.

Bütün bu özellikleriyle birlikte duyurulan monitörlerin fiyatının da akla uygun seviyelerde olduğunu söyleyebilir. Buna tarafından 27 inç büyüklüğündeki M5’in fiyatı 230 dolar (takriben 1,750 TL + vergiler), 32 inç büyüklüğündeki M5’in fiyatının 280 dolar (yaklaşık 2,150 TL + vergiler) olduğunu açıklayan Samsung, M7’nin fiyatını ise 400 dolar (takriben 3,050 TL + vergiler) şeklinde duyurdu. Tüketiciler, M5’e kasım ayı ardına kadar, M7’ye ise aralık ayının başlarında sahip olabilecekler.

Comments
To Top