Haber

Samsung, 6 Ocak’ta Geleceğin Ekran Teknolojileri Odaklı Etkinlik Düzenleyecek

Samsung, 6 Ocak'ta Geleceğin Ekran Teknolojileri Odaklı Etkinlik Düzenleyecek

Güney Koreli teknoloji Samsung, 2021’in ilk günlerinde bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. “The First Look 2021“, yani 2021’e ilk gösterme olarak isimlendirilen bu faaliyet, daha çok ekran teknolojilerine odaklanacak. Samsung’un bu etkinlik dahilinde neler duyuracağını anlamak şu lahza için olası olmasa da konuyla ilgili bir takım tahminler mevcut.

Samsung kadar yapılan açıklamalara tarafından 2021’e İlk Görüş etkinliği, 6 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Bu tarihin önemli olduğunu açık açık açıklama edebiliriz. Çünkü 11 Ocak’ta dünyanın en büyük elektronik ürün fuarlarından bir tanesi olan CES 2021 başlayacak. Samsung bu yıl, elini biraz daha tez tutmak istemiş gibi görünüyor. Olur Ya de şirket, CES 2021 için daha öbür projeler üstünde çalışıyordur.

Samsung, etkinlik zarfında yeni cins ekranlara sahip ürünler duyuracak

Samsung

Samsung, etkinliğin detaylarına ilişkin bir açıklamada bulunmadı. Oysa bu faaliyet dahilinde yeni cins ekran teknolojilerine sahip ürünler duyurulacağı aşikar. Bu ürünler aralarında akıllı televizyonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler bulunabilir. Bu bağlamda 6 Ocak, Samsung hayranları için epeyce hareketli geçecek gibi görünüyor.

Aslına bakacak olursak Samsung, çok kısa bir vakit önce yeni bir zeki televizyon modeli ile karşımıza çıkmıştı. MicroLED teknolojisine sahip olan, 110 inç büyüklüğündeki televizyon, sıfır çerçeveli yapısına ilave olarak microLED teknolojisinin sunduğu parlaklık, renk doğruluğu ve kontrast gibi özellikleriyle uyarı çekmişti. Görünürde o ancak bu televizyon, Samsung’un 2021 yılında yapacağı devrimin üçgenin taban olmayan kenarı sesleriymiş…

Comments
To Top