Haber

Samsung, 5 Yıllık Amiral Gemileri Galaxy S6 ve Note 5 İçin Güncelleme Yayınladı

Samsung, 5 Yıllık Amiral Gemileri Galaxy S6 ve Note 5 İçin Güncelleme Yayınladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlarına genelde iki sene büyük yazılım güncellemesi (Android sürüm yükseltmesi) yayınlıyor ve cihazlar, takriben üç sene baştan başa güvenlik güncellemeleri alıyorlar. Ancak bu rutin, olası bir emniyet açığı saptama edildiği takdirde değişebiliyor. 

Samsung, takriben 5 yıllık amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 için yeni bir güncelleme yayınladı. SamMobile göre aktarılan bilgilere kadar Galaxy S6 için G92xSKSS3ETJ1 ve G928SKSS3DTJ3, Galaxy Note 5 için N920SKSS2DTJ2 sürüm numarasına sahip olan güncelleme, güvenlik ile ilgili bir kusur düzeltmesi içeriyor. Ancak her iki aygıt da Android 7.0 Nougat tabanlı Eylül 2018 emniyet yamasıyla çalışmaya devam ediyor.galaxy s6 edge

Samsung’un söz konusu güncelleme ile cihazlarda bir değiştirme yapıp yapmadığı ya da hangi değişiklikleri gerçekleştirdiği tam olarak bilinmiyor. Tahminler, Samsung’un bu iki cihazda kritik bir güvenlik açığı tespit ettiği ve vakit kaybetmeden bu açığı tamir etmek için bir emniyet yaması yayınladığı yönünde.

bu arada Samsung’un 2 yıllık Android sürüm yükseltme geleceğinin Galaxy S10 ailesi ile birlikte 3 yıla uzayacağını da belirtelim. Galaxy Note 20 ailesinde yeni bir duyuru gerçekleştiren Samsung, amiral gemileri ve belirtilen orta segment modellerde Android sürüm güncellemelerinin 3 yıla uzayacağını belirtmişti. Bu başkalaşım ile güvenlik güncellemesi yayınlama süresinin uzayıp uzamayacağı ise bilinmiyor.

Comments
To Top