Haber

Samsung, 2021’de Yeni Bir Galaxy Note Cihazı Çıkarmayabilir

Samsung, 2021'de Yeni Bir Galaxy Note Cihazı Çıkarmayabilir

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarından olan Galaxy Note serisi; yüksek teçhizat özellikleri, büyük ekranları ve S Pen’iyle kendisine bir sadık kullanıcı kitlesi edinmeyi başarmıştı. Ama Galaxy Note serisi hayranlarına bugün fena bir haber vereceğiz.

Cnet’in Reuters’tan aktardığını habere tarafından Samsung, 2021 yılında Galaxy Note serisinin yeni sürümünü geliştirmeyi planlamıyor. İsimleri verilmeyen üç farklı kaynağa dayandırılan bilgilere tarafından Güney Koreli teknoloji devi, S Pen’i de Galaxy S cihazlarına ve katlanabilir akıllı telefonlarına aktarma edecek.

Samsung, Galaxy Note serisine elveda diyecek

samsung galaxy note10

Samsung’un Galaxy Note serisine noktayı koyacağını söyleyen kaynaklardan bir adam başına, şirketin Note cihazlarını için sarf ettiği eforun direkt olarak katlanabilir akıllı telefonlara yönlendirileceğini dile getirdi.

Bildiğiniz gibi Samsung’un Galaxy markası altında çoğu ayrı serisi bulunuyor. Mesela Galaxy A serisi daha satın alınabilir fiyatlara sahipken Galaxy S serisi yüksek özelliklere ve dolayısıyla yüksek fiyatlara sahip. Galaxy Note serisi de yıllardır yüksek fiyat ve yüksek donanım sınıfını aitken geçtiğimiz yıl bu sınıfa üstelik katlanabilir zeki telefonların bulunduğu Galaxy Z serisi eklendi.

samsung galaxy note n7000

Şirketin, genellikle yaz sonları ya da güz başlarında çıkardığı Galaxy Note cihazlar, ilk olarak 2011 yılında kullanıcıların karşısına çıkmıştı. 5,3 inçlik bir ekrana sahip aygıt, o dönem için sınırları zorlamıştı. Örneğin rakibi iPhone’un ekran boyutunu 3,5 inçti.

Galaxy Note cihazları, yüksek donanımı ve S Pen gibi özellikleriyle kendisine vefalı bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Hatta sahip olduğu sorunlu batarya sebebiyle patlama riski barındıran Galaxy Note 7’ye karşın vefalı hayranlar Note serisinden cihazlar kullanmaya devam etti.

Comments
To Top