Haber

Şamataya Hazır Olun: Xiaomi Mi 11’in Kutusundan Şarj Cihazı Çıkmayabilir

Şamataya Hazır Olun: Xiaomi Mi 11'in Kutusundan Şarj Cihazı Çıkmayabilir

Son dönemlerin en popüler teknoloji şirketlerinden Xiaomi, 28 Aralık’ta en yeni amiral gemisi telefonu Mi 11‘i duyuracak. Telefon, hemen şimdi duyurulmamış olsa da keza yapılan devlete ait paylaşımlar hem de yaşanan sızıntılar, Xiaomi’nin yeni canavarının önemli detaylarını ortaya koydu. Hemen ortaya çıkan yeni bir bakış ise ayrı marka telefon üreticilerini savunan tüketicileri birbirine düşürecek türden.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz aylar iPhone 12 ailesiyle karşımıza çıkmıştı. Bu telefonun en çok konuşulan özelliği, kutusundan şarj cihazının çıkmamış olmasıydı. Hatta Apple’ın dişli rakiplerinden Samsung ve Xiaomi, bu gelişmenin üstüne Apple ile dalga geçmişti. Fakat kısa bir vakit önce de Samsung’un sorumluluk cihazından vazgeçmeyi düşündüğü ortaya çıkmıştı. Üstelik şirket, Apple ile dalga geçtiği paylaşımı silmişti. Bu kere de Xiaomi hayranları, bu iddialar üzerinden Samsung’u topa tutmuşlardı. Xiaomi hayranları; üzgünüz fakat sıra size gelmiş olabilir.

Xiaomi Mi 11’in kutusundan yük cihazı çıkmayabilir

Xiaomi Mi 11

Çin’in en büyük akış kaynaklarından bir adam başına olan Digital Chat Station, Xiaomi Mi 11’in kutusuna ait olduğunu söylediği bir görüntü paylaştı. iPhone 12’nin kutusuyla bağlı yanlamasına getirilerek çekilen bir resim, her iki cihazın kutusunun neredeyse iyice benzer kalınlığa sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Arada fazla az ayrım olsa da görüntü, Xiaomi Mi 12’nin kutusundan sorumluluk cihazı çıkmayabileceğini düşündürüyor.

İşte Xiaomi Mi 11’e ait olduğu ileri sürülen o kutu

Xiaomi Mi 11

Digital Chat Station tarafından paylaşılan görüntüye tarafından Xiaomi Mi 11’in kutusu, iPhone 12 kutusundan azıcık daha uzun bir yapıya sahip olacak. Bu bağlamda çok miktar cihazının bu uzun kısma yerleştirilmiş olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa bu noktada da şöyle bir hakiki var; iPhone 12’nin ekranı boyutu 6,1 inç. Xiaomi Mi 11’in ekran boyutunun ise 6,7 inç olacağı açıklama ediliyor. İşte kutular arasındaki yükseklik farkı, bu ekran boyutu farkından kaynaklanıyor da olabilir.

iPhone 12 ailesinin sorumluluk cihazı olmadan piyasaya sürülmesi, pek fazla pazar için kullanıcıyı etkilemedi. Yani ülkemizdeki tüketiciler bu duruma karşı çıkıyor olsalar da bu mesele, diğer ülkelerde böylece önemsenmedi. Muhtemelen bu durumun haberdar Samsung da fırsattan istifade edip, Galaxy S21 ailesiyle sorumluluk cihazından vazgeçmeyi düşündü. Son yılların en popüler akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi de dev rakiplerinin ardındaki böyle bir karar almış olabilir. Bakalım önümüzdeki günler, tüketicilere neler getirecek.

Comments
To Top