Haber

Salesforce, RNC’ye karşı önlem aldığını söylüyor ancak nasıl olduğunu söylemiyor

Salesforce, RNC'ye karşı önlem aldığını söylüyor ancak nasıl olduğunu söylemiyor

Salesforce, Cumhuriyet Ulusal Komitesinin (RNC) şiddeti özendirme edebilecek e-postalar göndermesini engellemek için “harekete geçti”, ama şirket bu eylemin ne olduğunu söylemeyecek. RNC, kampanya e-postaları için bir Salesforce arabulucu olan ExactTarget’ı kullanıyor.

İlk olarak Motherboard kadar bildirilen bu hareket, Trump kampanyasının destekçileri “HEMEN ŞİMDİ ilerlemeye” ve ” 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’nın ihlalinden kısa bir vakit önce bu Seçim’in bütünlüğü.

Kurumsal yazılım şirketi, hangi önlemi aldığını adamakıllı açıklamayı reddetti

​​Salesforce, RNC’yi tip olarak bırakmadığını The Verge’e doğruladı. Bir sözcü, “Cumhuriyetçi Milli Komite, mevcut yönetimden önce uzun süredir müşteridir” dedi. “Hizmetlerimizi herhangi bir şekilde şiddete yol açabilecek şekilde kullanmasını önlemek için önlem aldık.”

Kurumsal yazılım şirketi, hangi önlemi aldığını ve esrarengiz önlemin ayrıca Trump kampanyasını hem de RNC’yi etkileyip etkilemeyeceğini açıklamayı reddetti.

Saldırıdan önce Trump, kampanya, seçimde kandırma yapıldığını ve sonuçların aksine çevrilmesi gerektiğini belirten e-postalar gönderdi. Kampanya, 3 Kasım ile 6 Ocak arasında, ihlal sabahı dört e-posta da dahil edinmek üzere 569 e-posta yolladı. Anakart raporları.

Her e-postada destekçilerden kampanyaya para bağışlamalarını istedi. ExactTarget e-posta listesinin ne kadar büyük olduğu bilinmemekle birlikte, 2018’de Trump kampanyasının 20 milyon destekçinin iletişim bilgilerine sahip olduğu bildirildi.

RNC, Motherboard’a ‘bağımsız olarak’ dijital bağış toplamayı durdurmaya karar verdiğini söyledi. 6 Ocak’taki çabalar. Ertesi gün, başka bir e-posta hizmeti – Campaign Monitor – Trump kampanyasının hesabını askıya aldı. Bu bile kimsesiz kampanyanın para toplamasını zorlaştırır.

kesin olarak bilemeyiz, çünkü Salesforce sorularımızı yanıtlamaz

sosyal medya platformları da Trump’a aleyhinde harekete geçiyor. DC’deki saldırılar. 7 Ocak’ta Facebook, başkanı süresiz olarak ve en azından Joe Biden’ın göreve başlayana değin bloke etti. Ertesi gün Twitter, Trump’ın hesabını daimi olarak yasakladı.

Salesforce’tan gelen haberler öyle da belirleyici yok. Olur Ya de Campaign Monitor gibi şirket, Trump’ın bağış toplamasını zorlaştırıyor. kesinkes bilemeyiz çünkü Salesforce sorularımızı yanıtlamayacak.

Comments
To Top