Haber

Sacha Baron Cohen, Trump’ın Ardından Sıradaki İsmin Mark Zuckerberg Olduğunu İma Etti

Sacha Baron Cohen, Trump'ın Ardından Sıradaki İsmin Mark Zuckerberg Olduğunu İma Etti

Ali G, Borat ve Brüno gibi başarılı ve tepki çeken karakterleri ile meşhur olan Britanyalı komedyen Sacha Baron Cohen, son zamanlarda amaç tahtasına ABD Başkanı Donald Trump’ı oturttu. Borat karakterini Twitter’a taşıyan aykırı aktör, Trump’ın COVID-19 salgınına karşı tepkisiyle alay etmişti.

Geçtiğimiz ekim ayında yaptığı paylaşımda Trump’ın daha önce koronavirüsle uğraş için yaptığı ilginç açıklamaları anımsatan Cohen, “Trump pek zinde ancak hayatta kalmak için çamaşır suyu içmesine gerek kalmadı” dedi. Trump, yaptığı bir açıklamada koronavirüsle mücadelede dezenfektan içilmesini önermiş ve 3 kişi dezenfektan içerek hayatını kaybetmişti.

Cohen’in Trump’tan sonraki hedefi Mark Zuckerberg oldu:

Başkan Trump’ın Demokratların adayı Joe Biden karşısında devlete ait olmayan sonuçlara göre seçimi kaybetmesinin arkasında Donald Trump ile Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün yer aldığı bir resim paylaşan Cohen, fotoğrafın üzerine “Biri gitti. Biri kaldı” notunu düştü.

Baron Cohen, geçmişte de Zuckerberg’ü aşırı derecede eleştirmiş ve geçen yılın kasım ayındaki bir konferansın başlangıç konuşmasında aracısız Facebook CEO’sunu niyet almıştı. Cohen, açıklamasında bütün korku ve şiddetin bir avuç internet şirketi tarafından kolaylaştırıldığını söylemişti.

Trump’a ettiği iş teklifini iptal etti:

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren ‘Borat 2’de, Cohen’in bir oyuncusu yoluyla Beyaz Saray’a el altından sızması ve bunu ifşa etmesi üstüne sinirlenen Donald Trump, Cohen’e, “Onu gülünç bulmuyorum” demişti.

Trump’ın yorumlarına Twitter hesabı üzerinden cevap veren komedyen, “İtiraf edeyim ben de seni gülünç bulmuyorum. Fakat bütün dünya sana gülüyor. daima ırkçı soytarıları oynayacak insanlar arıyorum ve senin 20 Ocak’tan sonradan yeni bir işe ihtiyacın olacak. Konuşalım” demişti.

Trump’ın yenilgisinin arkasından cumartesi günü tekrardan Twitter’a başvuran Cohen, bu sefer yaptığı paylaşımda “Donald, işsizsin ve sana bir meslek teklif ettiğimi biliyorum. Lakin geçen haftaki performansın trajik ve üzücüydü. Önerge iptal edildi” ifadelerini kullandı.

Comments
To Top