Haber

Rusya’da 4 Silindirli 3 Motor Birleştirilerek Devasa ‘V12’ Motor Yapıldı (Video)

Rusya'da 4 Silindirli 3 Motor Birleştirilerek Devasa 'V12' Motor Yapıldı (Video)

Otomobillerle mücâdele etmek o kadar çok kişinin hobisidir. Ülkemizde de böylece çok birey araçların görünüşünü veya motorunu değiştirmek için ciddi paralar ödüyor. Rusya’daki bu araba ise işi biraz aşırıya kaçırıyor.

Rusya’da yapılan bu çalışmada, basmakalıp bir otomobile bir 3 tane 4 silindirli motor takıldı. Bu el işi V12, natürel fakat lüks spor otomobillerde veya yarış araçlarında gördüğümüz gibi kompakt bir motor falan değil, daha ziyade bir çizgi filmden fırlamışa benziyor.

3x4V Motor?

12 silindirli motor

Garage54 göre yapılan birbirinden ilginç araçlar arasına katılan bu yeni otomobil, üç farklı 4 silindirli motorun birbirine bağlanmasından oluşan bir güç ünitesine sahip. Lüks araba üreticilerinin de 8 silindirli iki motoru bağlayarak V16 ürettikleri biliniyor fakat onlar yatay motorlar üretiyor, düşey değil.

Aracın sahip olduğu 3 adet Y12 motordan biri, olması gerektiği gibi kaputun içinde yer alıyor. Diğer ikisi ise onun üzerine yerleştirilmiş durumda. Motorlar çalıştıktan sonradan ise az kalsın gökgürültüsü gibi gürlüyor ve hatta reel anlamda alev atıyor.

el işi 12 silindirli motora sahip araç videosu:

Ekip, kolay bir kuşak / kasnak mekanizması ile üç motoru birbirine bağlamayı başardı. Tabii bu koşul muhtemelen motorların alaşım gücünü oldukça azalttı. öte yandan bir araya getirilen motorlar parçalanmadan, sağa sola parça saçmadan çalışmayı başardı.

Çivili tekerlerle yol testi

el yapımı v12 motor

Rusya’nın karla buruşuk yollarında yapılan testlerde bu konut yapımı V12’nin bulunduğu araca çivili lastikler verildi. Bu Nedenle yol tutuşunun aracın bir uzay aracına dönüşmesini engelleyecek kadar artabilmesi sağlandı.

Bu acayip motorun testlerde ortaya koyduğu potansiyel, fiilen bir araya gelmiş motorların öyle da fena bir sistem olmayabileceğini gösterdi. Daha gelişmiş teknolojilere ve cihazlara sahip olan firmaların da senelerdir az çok benzerini kullandığı sistem, epeyce eğlenceli görüntüler yarattı. 

Comments
To Top