Haber

Rus “Cyberpunk Çiftliği” Videosu Viral Oldu

Rus “Cyberpunk Çiftliği” Videosu Viral Oldu

YouTube’un öyle de adı sanrı duyulmuş kanalları aralarında gösteremeyeceğimiz birchpunk adlı kanal, yeni videosu ile aniden viral olmayı başardı. Yeni videoda Rusya köylerinde fütüristik teknolojilerin yer aldığı bir video yayınladı.

Bu eğlenceli kısa film, genel olarak Nikolai’ye odaklanıyor. Nikolai, çiftçilikle geçinen Ryazan köyünün bir üyesi. Köyüne yeni çalışanları gösteri eden Nikolai, bize değiştirme parça söktükleri uzay gemisini, androidleri ve uçan arabalarını gösteriyor.

Kim demiş teknolojileri eski diye?

rus siberçiftliği

Kısa film genel olarak bayağı bir Rus kasabası reklamı gibi başlasa da izlemeye devam ettikçe durumun hiç de böylece olmadığını fark ediyoruz. Nikolai’nin çiftliğindeki çalışanlar androidlerden oluşuyor. Bu androidlerin de “Izhevsk Dynamics Corporation”a ait olduğu söyleniyor. Bu isim natürel ancak Boston Dynamics’e bir gönderme.

Videodan da öğrendiğimiz üzere yollar bozuk lakin esas sorun yolların bozuk olması yok, zira Nikolai’nin minibüsü uçuyor. Hava türbülansı nedeniyle vasıta birazcık sallanıyor oysa olsun, o kadar olur. 

Çöplerin kara deliğe döküldüğü, nükleer enerji ile çalışan traktörlerin bulunduğu bu çiftlikle ilgili videoda, geleneksel Rus şarkılarının da bir çeşit siber coveri yapıldığı gözlerden kaçmıyor. 

2 günde 2 milyon izlenme

siberçiftlik

Video internette yayınlanalı daha 48 saat olmamış olsa da izlenme sayısı açısından baktığımızda 2 milyona yaklaştığını görüyoruz. Videonun sonlarına doğru ise çiftliğin yeriyle ilgili bir sürpriz bulunuyor. 

Rus Uzay Ajansı’nın başındaki isim olan Dmitry Rogozin de yapımda “cameo” yapıyor ve “Kızıl Gezegeni Yeşil Yapacağız” yazan bir afişte göze çarpıyor. Rogozin de yaptığı açıklamada ekibin yaratıcı becerilerinden övgüyle bahsetti. Kısa filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Sergei Vasilyev üstlendi. Ressam gelecekte de benzer projeler gerçekleştirmek istediğini söyledi. Videoyu altında izleyebilirsiniz.

Comments
To Top