Haber

RTÜK Başkanı Açıkladı: Netflix Ve Amazon Prime Video Yayın Lisansı Aldı

RTÜK Başkanı Açıkladı: Netflix Ve Amazon Prime Video Yayın Lisansı Aldı

Arap saçına dönen ve “Netflix, Türkiye’den çekilecek mi?” sorularının ortaya atılmasına niçin olan lisans krizi nihayet mutlu son ile noktalandı. Radyo ve Televizyon Üstteki Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği yorumlama ile Netflix ve Amazon Prime abonelerinin gönüllerine su serpti.

“İnternet üzerinden isteğe bağlı yayın yapan milletlerarası platformlar NETFLIX ve Amazon Prime Video tıpkı yerli örnekleri gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK’cilt lisans aldı. Uğurlu olsun.” ifadelerini kullanan RTÜK Başkanı Şahin, böylece lisans krizinin de sona erdiğini bildiri etmiş oldu.

rtük başkanı

Kısa vakit önce gerçekleştirdiği açıklamalarda Netflix ile iyi ilişkiler içinde olduklarını açıklayan RTÜK Başkanı, “Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde ticari bir kuruluş. Türkiye’den kar ederken, regülasyon kurumuyla kötü almak istemezler.” ifadelerini kullanmıştı.

Hem Netflix’in keza de Amazon Prime Video’nun RTÜK’deri yayın lisansı almasıyla birlikte iki platformun da Türkiye’den çekileceği yönündeki spekülasyonlar boşuna çıkmış oldu. Eğer halihazırda Netflix üyesiyseniz, platformda kasım ayı içinde yayınlanacak içeriklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Amazon Prime Video hakkında bilgi elde etmek için buraya, üye olmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Comments
To Top