Haber

Roku, Roku TV’nin 2020 için Kuzey Amerika’da en çok satan akıllı TV işletim sistemi olduğunu söyledi

Roku, Roku TV'nin 2020 için Kuzey Amerika'da en çok satan akıllı TV işletim sistemi olduğunu söyledi

Roku, şirketin güçlü konumunu göstermek için NPD verilerini kullanan Roku TV serisinin ABD ve Kanada’da 2020 yılı boyunca en çok satan zeki TV işletim sistemi olduğunu söylüyor. Şirket bugün yaptığı basın açıklamasında, “Roku TV, 5 Ocak’tan 26 Aralık 2020’ye kadar olan mevcut verilere göre ABD’deki pazar payının yüzde 38’ine ve Kanada’da yüzde 31’ine sahip oldu ve her iki bölgede de lider konumunu korudu” dedi. Bu, Samsung’un Tizen’in ikinci sıraya düştüğü anlamına gelir. (Samsung hala en popüler bireysel TV üreticisi, fakat Roku TV, TCL, Hisense ve diğerleri gibi markalar arasında bölündüğünden.)

Roku, Roku TV’nin başarısını kolay kullanıcı arayüzüne bağlıyor. başvuru formu kataloğu ve çekici fiyatlarla çok çeşitli TV boyutları. TCL, Roku TV üreten bütün şirketler aralarında görüş kalitesi için en iyi seçim olarak gerçekten bir üne kavuştu

Kuvvetli ivmeye paralel olarak, Roku, “Roku TV” için ortaklarını duyurmak için CES 2021’i de kullanıyor. Hazır ”girişimi yakında Roku TV setleri için kablosuz ses çubuklarını yayınlayabilecek. Roku, Wi-Fi üzerinden Roku TV’lere bağlanan kablosuz ses çubuğu için yeni bir referans tasarımına sahip. Yerinde A / V senkronizasyonunu sağlamak için ekipman cihazları aralarında geç kalma iletildiğinden, müşterilerin dudak senkronizasyonu sorunlarından endişelenmesine gerek kalmayacak. Roku, esasen referans tasarım için beyinleri ve işlemeyi seçer, ancak öteki seçenekleri – muhafaza tasarımı ve kullanılan sürücüler / hoparlörler gibi – üreticilere bırakır. Bu kablosuz ses çubuklarının ayarlarını aracısız Roku TV’nin ayarlar menüsünden süratli bir şekilde kurabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Bundan ayrı olarak Element, Roku TV Ready programına katılıyor ve 2021’in sonlarına dürüst bir 2.0 soundbar ve 2.1 soundbar / subwoofer combo yayınlamayı planlıyor. Roku, programı yıl baştan başa diğer ülkelere de genişletmeyi planladığını söylüyor. ve bu mücadele ilerledikçe ortaklarını da duyuracak.

Roku’nun aralıksız başarısı ve etkisi, son aylarda akıntı hizmeti sağlayıcıları arasında bazı açmazlara yol açtı; şirketin kendi platformunda HBO Max elde etmek için WarnerMedia ile bir anlaşma yapması Wonder Woman 1984’ün piyasaya sürülmesine kadar sürdü.

Comments
To Top