Haber

Rockstar Games Yetkilileri, GTA VI’yı Bekleyenlerin İçine Su Serpecek Bir Açıklama Yaptı

Rockstar Games Yetkilileri, GTA VI'yı Bekleyenlerin İçine Su Serpecek Bir Açıklama Yaptı

Oyun dünyasının yıllardır ilgiyle beklediği ama bir türlü kenarından dahi göremediği GTA VI, serinin sevenleri için bazen endişe kaynağı bazen de umutsuz bir olgu haline geliyordu. Rockstar Games’in GTA V’i ve bilhassa GTA Online’ı nasıl bir darphaneye çevirdiğini gören oyuncular GTA VI’nın çıkma ihtimalinin azaldığını düşünüyor, oyun çıksa bile tek oyunculu hikâye modunun olmayacağından korkuyorlardı.

Birçok oyuncuya kadar bu dehşet fazlasıyla yersizdi zira Rockstar Games, bugüne kadar hikâye modu olmayan bir oyunu piyasaya sürmemişti. gerçi şirketin yön değiştirmesine olanak veren oyuncuların yüreğine su serpecek açıklama bugün geldi. GTA VI hakkında minik bir ipucu veren o izah etme, Rockstar Games’in yetkilileri göre yapıldı.

Hikâye hiçbir yere gitmiyor:

gta vi

GQ dergisiyle mülâkat yapan Rockstar Games’in tasarım prodüksiyonu direktörü Tarek Hamad ile dünya ve içerik tasarım direktörü Scott Butchard, tek oyunculu GTA’nın bir yere gitmeyeceğini açıkladı. Hatta ikili, tek oyunculu modun bir yere gitmeyeceğini açıklarken GTA Online’ın da gelişmeye devam edeceğine dikkat çekici etti.

Bildiğiniz üzere GTA Online, geçtiğimiz günlerde tek başınıza yapabileceğiniz bir soygun görevini taşıyan güncelleme almıştı. İşte Butchard, bu güncelleme gibi güncellemelerin Online tarafına daha artı eklenmesini istediklerini belirtti. Yani GTA Online da tek başınıza görevler yapabileceğiniz bir yer haline dönüşecek.

Bu durum, korkulduğu gibi GTA’da tek oyunculu hikâye modunun kalkacağına muhabere olmayacak. Oyun, Butchard’ın sözlerini uyarlamak icabında hikâye moduna şüphesiz sahip olacak. Bu talimatlar bize GTA VI’nın yeniden bir hikâyeyle çıkış yapacağını oysa çok daha büyük bir çevrimiçi oyun deneyimine sahip olacağını gösteriyor.

Comments
To Top