Haber

Riot Games, Seraphine’in Bir Riot Çalışanının Eski Kız Arkadaşından İlham Alınarak Tasarlandığını Reddetti

Riot Games, Seraphine'in Bir Riot Çalışanının Eski Kız Arkadaşından İlham Alınarak Tasarlandığını Reddetti

Geçtiğimiz günlerde Riot Games, League of Legends’a eklenen yeni şampiyonu Seraphine ile bazı sıkıntılar yaşamıştı. Fakat bu bıkkınlık oyunda yok, gerçek hayattaydı. Daha önce bir Riot çalışanının sevgilisi olduğunu söyleyen bir kadın, Seraphine’in kendisinden ilham alınarak yapıldığını bahis etmişti.

Stephanie isimli bir kadın, 2019 yılında bir Riot çalışanıyla ilişkisi olduğunu söyledi. Stephanie, çalışanın kendisinden ilham alarak bir içerik yapma konusunda şakalar yaptığını belirtti. Birkaç ay sonra konuşmayı kestiklerini söyleyen Stephanie, bu yıl yayınlanan Seraphine ile şoka uğradı.

Seraphine / Stephanie benzerliği gitgide artarak büyüyor:

riot games

Seraphine, hem ad olarak hem de görünüş olarak Stephanie’ye benziyordu. Bu bir rastlantı mü bilemeyiz ancak Seraphine, Stephanie’nin doğum gününde K/DA’e katılmıştı. Stephanie, Seraphine’in kendisine ne kadar benzediğini Medium’da paylaştığı ayrıntılı yazıyla anlatmıştı.

Stephanie ve Seraphine arasındaki benzerliğe detaylı olarak girmeyeceğiz ama özetle aralarında müthiş düzeyde (yalnızca görünüş yok) benzerlik olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu benzerliğin farkına varanlar ve Stephanie’nin avukatının Riot’a geçen ay gönderdiği mektup, Riot’un konuyu incelemeye almasını sağladı.

Riot’tan yeni izah etme:

riot seraphine

Riot Games’in konuya ilişkin yeni açıklamasını Tim Rizzo’ya yaptı. Şirket, bir Riot çalışanının eski kız arkadaşının Seraphine’in ilham kaynağı olduğu iddiasını reddetti. Riot, Seraphine’in Riot Games tarafından egemen olarak tasarlandığını ve bir kişiye benzemediğini söyledi. Ek olarak şirket, Stephanie’nin eski erkek arkadaşının Riot’tan bir yılı aşkın vakit önce ayrıldığını ve Seraphine’in yaratıcı tasarım sürecinde herhangi bir katkı yapmadığını belirtti.

Riot Games, Tim Rizzo’ya yaptığı açıklamanın devamında Stephanie’nin avukatına ulaştıklarını ve konuyu kendileriyle daha ayrıntılı bir şekilde konuşmak üzere gösteri ettiklerini belirtti. Riot, son olarak Stephanie’nin avukatından hâlâ bir cevap beklediklerini de ekledi.

Comments
To Top