Haber

Resmi Açıklama Geldi: Milli Elektrikli Tren Seti’nin Seri Üretimine Başlanıyor

Resmi Açıklama Geldi: Milli Elektrikli Tren Seti'nin Seri Üretimine Başlanıyor

Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Karaismailoğlu, bir süredir gündemde olan “Milli Elektrikli Tren Seti“yle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Sakarya Bölge Müdürlüğü’ne yaptığı ziyarette konuşan Bakan Karaismailoğlu, kısa bir vakit önce raya inen Ulusal Elektrikli Tren Seti’nin prototipinin 2021 yılında hızlı üretime geçeceğini söyledi.

Adaletli Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalara kadar TÜRASAŞ, iki set üretimi yapacak. Bu setlerden bir tanesine de Ulusal Banliyö Tren Seti olacak. Bakan tarafından yapılan talimat, Türkiye’nin zaten uzunca bir süredir önemsediği demir yolu ulaşımına can suyu verileceğini gözler önüne seriyor.

Milli Elektrikli Tren Seti

Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Karaismailoğlu’nun konuyla ilgili diğer açıklamaları ise şöyle;

TÜRASAŞ, bugün Sakarya, Eskişehir ve Sivas edinmek üzere üç bölge müdürlüğü halinde, demir yolu sektöründe 100 yılı aşan tecrübe ve 4 bine yakın kalifiye insan gücüyle ülkemizin raylı sistemler sektörünün en büyük temsilcisi olmuştur. Yine ihracata yönelik olarak 11 adet demiryolu bakım aracının imalatına devam ediyor.

Comments
To Top