Haber

Resmi Açıklama: Araç Muayene Ücretleri Yakında Kredi Kartı ile Ödenebilecek

Resmi Açıklama: Araç Muayene Ücretleri Yakında Kredi Kartı ile Ödenebilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, vasıta muayenesi için yetkili kurum olan TÜVTÜRK hakkında kayda değer açıklamalarda bulundu. Araç sahibi okuyucularımızın da bildiği üzere TÜVTÜRK, adi koşullar aşağıda muayene ücretlerinde sadece peşin para ödeme kabul ediyor. Ama yakın gelecekte araç sahipleri, vasıta muayene ücretlerini kredi kartı ile de ödeyebilecekler.

Açıklamalarına dijitalleşen Türkiye platformunda yer alan “Araçlarım” bölümü hakkında istatistikleri paylaşarak başlayan Oktay; araç muayene bilgisi, ücret borcu, sigorta durumu, trafik cezası ve HGS geçişleri hakkında bilgilerin kontrol edilebildiği “Araçlarım” bölümünün şu başlıca değin 56 milyon defa kullanıldığını ve hizmet üzerinden 379 bin ödeme işlemi gerçekleştirildiğini belirtti.

Dijital Türkiye platformu üzerinden vasıta tetkik ücretleri kredi kartı ile ödenebilecek

tüvtürk

“Beğeni toplayan ’Araçlarım’ uygulamasına yönelik 2’nci faz çalışmalarını sürdürüyoruz.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, incelemeler tamamlandığında “Araçlarım” bölümüne şu hizmetlerin de dahil edileceğini belirtti:

Tüzel Kişilere Ait Araç Bilgilerinin Gösterimi Vasıta Tetkik Randevu ve Sorgulama Motorlu Araç Sigortalarında Eksper Tahsis Koşul Sorgulama HGS Bakiye Doldurma Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama

Son olarak vasıta tetkik ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi hakkında açıklamalarda bulunan Oktay, “Ayrıca, halihazırda yalnızca nakit olarak ödenebilen vasıta tetkik ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de olası ülkü gelecek. ’Araçlarım’ ile başladığımız tek ekran bütünleşik hizmetler, önümüzdeki yıl ’Alıştırma Hayatım’ ve ’İkametgahım’ hizmetleriyle daha da çeşitlenecek” ifadelerini kullandı.

Comments
To Top