Haber

Resident Evil Filminden Set Fotoğrafları Geldi

Resident Evil Filminden Set Fotoğrafları Geldi

Son yıllarda peş peşe yapılan bitmiş çekim filmlerden biri de Resident Evil olacak. Yeni filmin arkasındaki takım, filmin oyunlara olabildiğince yakın bir tarzı olmasını istiyor. Bu görüşün bir sonucu olarak da setler oyundaki sahneleri andıracak şekilde düzenlendi.

Gelen görüntülere baktığımızda Resident Evil 2’de gördüğümüz Raccoon City, beyaz perdeye çok da büyük bir değiştirme olmadan yansıyacak. Hatta oyunun havasını tamamiyle yansıtmak için fazla önemli bir çalışma söz konusu.

İkonik mekanlara dönüş

resident evil

Resident Evil serisindeki en iyi tanıdık yerlere ait fotoğraflar da paylaşılmaya başlandı. Bu set fotoğraflarında Kendo’s Gun Shop ve Emmy’s Diner gibi ünlü dükkanlar karşımıza çıkıyor. Resident Evil 2’de Claire Redfield, Emmy’s Diner’da ilk kez zombi saldırısına uğramıştı. Neyse fakat deneyimsiz polis Leon S. Kennedy kendisinin hayatını kurtarmıştı.

Kendo’s Gun Shop ise birincil oyundaki Barry Burton adlı karakterin arkadaşı olan Robert Kendo tarafından işletilen bir tabanca dükkanıyıdı. Çabuk baştan başa aralıksız ziyaret ettiğimiz bu işyeri bizim en manâlı mekanlarımızdan biriydi.

Şu başlıca değin gelen bilgilere baktığımızda yapımın genel olarak RE2ye odaklandığını görüyoruz. yine de filmin kadrosunda birincil oyundaki karakterler de bulunuyor. Filmin kadrosunda Chris Redfield, Jill Valentine ve Albert Wesker gibi bir arada nasıl olacağı merak edilen karakterler yer alıyor.

Resident Evil 1’den daha artı kişilik gelecek

resident evil

Yeni filmde Resident Evil 1’den gelen bir diğer karakterin de Lisa Trevor olacağı bahis ediliyor. Bu karakterin hikayesi birincil oyunda malikane ile ilişkiliydi. Haliyle Trevor’ı Raccoon City’ye nasıl getirecekleri merak konusu.

Capcom’un popüler nefret-gerilim oyunundan esinlenilen yapım, 2021 yılında vizyona girecek. Filmin belirli vizyon tarihi veya senaryosu ise henüz açıklanmadı. Bakalım firma bu konuda ne yorumlama yapacak.

Comments
To Top