Haber

Redmi Başkanı Açıkladı: Redmi Note 9 5G, Tek Şarjla 4-5 Gün Kullanılabilecek

Redmi Başkanı Açıkladı: Redmi Note 9 5G, Tek Şarjla 4-5 Gün Kullanılabilecek

Xiaomi göre desteklenen teknoloji şirketi Redmi, yaklaşmakta olan yeni telefonları Note 9 5G ve Note 9 5G Pro ile ilgili ipuçları vermeye başladı. Daha önce Geekbench yoluyla gün yüzüne meydana çıkan telefonla ilgili yeni bilgiler, şirketin kurumsal başkanı Lu Weibing kadar yapıldı. Weibing, sosyal medyadan bir manzara paylaşarak, Redmi Note 9 5G’nin bataryasının ne denli uzun kullanılabileceğini gözler önüne serdi.

Weibing, paylaştığı görüntüyle ilgili yaptığı açıklamada, telefonu 24 saat baştan başa bayağı performans modunda kullandığı ve bataryanın sadece yüzde 24 azaldığını açıklama ediyor. Eğer bu koşul alışılagelmiş kullanımda da bu şekilde olacaksa, Redmi Note 9 5G’nin tek şarjla 4-5 gün kullanılabileceği anlamını çıkarabiliriz. Telefonun 6.000 mAh kapasiteli bataryası, Snapdragon 750G işlemci ve 5G bağlantıya karşın beklentilerden fazlasını sunacak gibi görünüyor.

İşte Redmi başkanı kadar paylaşılan o görsel

Redmi Note 9 5G

Redmi Note 9 5G’nin 6.000 mAh kapasiteli bataryasını doldurmak, süratli çok miktar olmadan fazla uzun sürecek. Hal böyle olunca da şirketin, bu zeki telefonlarda seri şarj teknolojisi kullanacağı bariz. Şirket, bu durumda da telefonun ısınmamasını sağlamak, bilhassa de oyun oynamayı seven tüketicilerin işlerini kolaylaştırmak için sıvı soğutma teknolojisi kullanacak. Bu sayede mobil oyunseverlerin, nispeten serin bir telefonla tanışacakları açıklama ediliyor.

Redmi Note 9 5G ailesi, yarın düzenlenecek bir etkinlikte duyurulacak. Yetkililerin oluşturacağı açıklamalarla bu telefonların tüm özellikleri, gün yüzüne çıkmış olacak. Xiaomi ve Redmi hayranlarının daha çoktan heyecanlandıkların telefonlarının açılış fiyatının ise 150 dolar (yaklaşık 1.200 TL + vergiler) olması bekleniyor. Redmi’nin yeni telefonlarıyla ilgili bütün detayları, yarınki lansmanla birlikte sizlere aktaracağız.

Comments
To Top