Haber

Reddit, TikTok Benzeri Kısa Video Paylaşım Platformu Dubsmash’i Satın Aldı

Reddit, TikTok Benzeri Kısa Video Paylaşım Platformu Dubsmash'i Satın Aldı

Dünyanın en büyük forum sitelerinden bir tanesi olan Reddit, yepyeni bir sektöre giriş yaptı. Son yılların en popüler sosyal ağlarından TikTok‘un başarısını görmezden gelemeyen Reddit, TikTok için kuvvetli bir rakip olan Dubsmash‘i satın aldığını duyurdu. 2015 yılında kurulan, TikTok gibi zinde bir rakibe rağmen ayakta kalmayı başaran platform, bundan daha sonra Reddit bünyesinde yönetilecek.

Reddit, anlaşmanın detaylarına değinmedi. Yani Dubsmash’in ne kadara satın alındığı, çalışanların akıbeti gibi ayrıntı şu an için bilinmiyor. Oysa Reddit, bu satın almadan falzasıyla umutlu gibi görünüyor. Çünkü yapılan açıklamalara tarafından Dubsmash, insanların sesini duyurması için harika bir yer ve Reddit’e tarafından sesini duyurmaya çalışanlar, en çok da bu platformu tercih ediyorlar.

Forum sitesi ile Dubsmash, entegre şekilde çalışacak

Reddit ile Dubsmash

Satın alma işleminin ardındaki yapılan açıklamalara tarafından şu anda geliştiriciler, Dubsmash’i Reddit’e entegre etmeye çalışıyorlar. Bu da hikayeler ya da reels sözde bir özelliğin yakında Reddit’e de gelebileceğini düşündürüyor.

Dubsmash’in açıkladığı son verilere göre platform, jurnal 52 milyon faal kullanıcı sayısına sahip. Keza Dubsmash, ocak ayı itibarıyla 1 milyar görüntüleme sayısının aşıldığını duyurmuştu. öte taraftan TikTok’un yalnızca ABD’deki aylık görüntüleme sayısı, 37 milyarın üzerinde. Elbette Dubsmash, kolay basit bir TikTok olamayacak fakat Reddit, bu platformu ileri taşıyabilmek için çalışmalarını sürdürecek.

Comments
To Top