Haber

Reddit, şiddeti teşvik ettiği gerekçesiyle r / donaldtrump forumunu yasakladı

Reddit, şiddeti teşvik ettiği gerekçesiyle r / donaldtrump forumunu yasakladı

Reddit, Çarşamba günü ABD Kongre Binası’na yapılan mafya saldırısından sonradan şiddeti teşvik ettiği ve yücelttiği için r / donaldtrump’ı yasakladı. Axios muhabiri Epilepsi Fischer haberi ilk olarak bildirdi ve devlete ait olmayan Trump yanlısı foruma aniden artı uyarı verildiğini belirtti. Bir Reddit açılış sayfası, alt dizinin “Reddit’in şiddete özendirme etme kurallarının ihlali nedeniyle yasaklandığını” söylüyor.

“Reddit’in site genelindeki politikaları nefreti özendirme eden veya teşvik eden, yücelten, kışkırtan veya çağrı yapan içeriği yasaklıyor. kişi gruplarına veya bireylere yönelik şiddet için. Bir Reddit sözcüsü The Verge’e, buna uygun bir şekilde, politikalarımızı hatırlatmak ve gerektiğinde yardım ya da kaynak arzetmek için proaktif olarak moderatörlere ulaşıyoruz “dedi. “Keza son günlerde ABD Kongre Binası’ndaki şiddetle ilgili tekrarlanan politika ihlalleri sebebiyle kalabalık r / donaldtrump’ı menetmek için harekete geçtik.”

r / donaldtrump forumunun yasaklanmadan önce yaklaşık 52.000 üyesi vardı. İnternet Arşivi anlık görüntüsüne. Bu, böylece fazla üyenin egemen bir siteye taşınmasının peşinde geçen yıl yaygın kural ihlalleri sebebiyle yasaklanan kötü meşhur bir Trump daha alçak dizisi olan r / The_Donald’dan kayda değer ölçüde daha küçüktü. bununla beraber, Mother Jones eski r / The_Donald üyelerinin r / donaldtrump’ı Reddit’e bir kanal olarak kullandıklarını ve bir Discord sunucusu gibi arka kanallar aracılığıyla gönderileri desteklediklerini bildirdi.

Bu silme, internet çapında bir baskının en sonuncusuna göze çarpan ediyor. Başkan Donald Trump ve en agresif destekçileri hakkında, çevrimiçi araştırmacılar mafya üyelerini devretmek için sosyal medya görüntülerini kullansa bile. Trump, kışkırtıcı açıklamalarda bulunduktan sonra Facebook, Twitch ve Twitter’dan uzaklaştırıldı, fakat ikincisi iade edildi. Büyük web platformları, ABD başkanlık seçimlerini tersine çevirmeyi amaçlayan ve bir polis memuru da dahil edinmek üzere en az beş kişinin ölümüne niçin olan saldırıyı yücelten içeriği kaldırdı.

Comments
To Top