Haber

Realme 7 Pro’nun Android 11 Erken Erişim Güncellemeleri Dağıtılmaya Başladı

Realme 7 Pro'nun Android 11 Erken Erişim Güncellemeleri Dağıtılmaya Başladı

Google anında her yıl yeni bir Android işletim sistemi versiyonu yayınlıyor. Sistemin en yeni versiyonu ise Android 11 olacak. İşletim sisteminin yayınlanmasında ise bundan böyle yaklaşık olarak sona gelinmiş durumda. 

Android tabanlı bir arayüz kullanan Realme 7 Pro akıllı telefonlara da bundan böyle yeni işletim sistemi için erken erişim güncellemeleri gelmeye başladı. Hindistan’da 300 karakter minik bir kullanıcı grubu bu güncellemeyi aldı.

Yeni güncelleme yeni Android

realme 7 pro

Büyükçe bir boyuta sahip olan güncelleme toplamda 3,57 GB gibi bir dosya boyutuna sahip. Yani güncelleme dosyasını mümkünse Wi-Fi üzerinden ve telefonun şarjı yüksek oranda dolu iken yapmak gerekecek.

Yeni güncelleme ile birlikte yeni karanlık mod stilleri gelecek. Belli Başlı sayfada üçüncü parti uygulamalardan gelen ikonlar kullanılabilecek, keza kullanıcılar kendi duvar kağıtlarını yapabilecek.

Ekranı bölme modunda bir uygulamadan diğerine metinleri veya dosyaları sürükleyip atmak mümkün olacak. Hem arayüzler kişiselleştirilebilecek, arayüzlerin ve uygulamaların performansı da artacak. Suni akıl baştan sona şarj hızı, telefonun pil ömrünü uzatacak şekilde değiştirme gösterecek.

Realme 7 Pro daha güvenli ülkü geliyor

android 11

Yeni güncellemede kullanım bildirim seslerinde değişiklik yapılıyor. Peş peşe gelen bildirim sesleri tek bir melodi olarak birleştirilecek. Değişik uygulamalar için bildirimlerde özelleştirme yapmak da olası olacak. İzin yöneticisi de geliştirilecek.

Android 11 ile birlikte Realme 7 Pro kullanıcıları bundan böyle sistemlerini de diğer telefonlara uymak için klonlayabilecek. Ayarlar sekmesinden de başvuru kilidi özelliğini kolayca açıp kapatabilecekler. İsteyen kişiler, bataryaları %15’in altına düştüğü an seçtiği kişilerle otomatik konum bilgisi de paylaşabilecek.

HeyTap Bulut erişimiyle de kullanıcılar isteğe alt olarak fotoğraflarını, dökümanlarını, sistem ayarlarını, WeChat verilerini ve daha fazlasını bulut üzerinden yeni bir telefona taşıyabilecek. Hangi verilerin yedekleneceğini ya da yükleneceğini ise kullanıcı seçecek. Realme olasılıkla bu güncellemeyi yakında diğer kullanıcılara da dağıtacak.

Comments
To Top