Haber

Razer, Xbox Series X ve Series S İçin Çıkardığı Yeni Kulaklıklarını Satışa Sundu

Razer, Xbox Series X ve Series S İçin Çıkardığı Yeni Kulaklıklarını Satışa Sundu

Microsoft ve Sony’nin yeni tür konsollarının çıkış yapmasına epeyce eksik bir zaman kaldı. Yeni nesil konsolların çıkışına kalan vakit azaldıkça üçüncü taraf üreticiler de bu konsollar için geliştirdikleri aksesuarları kullanıcılara sunmaya başladı.

Bu şirketlerden bir her birine de ürettiği oyuncu aksesuarlarıyla aşina Razer oldu. Yeni tür konsolların rüzgârına kapılan şirket, Xbox Series X ve Series S konsollar için tasarlanmış yeni oyuncu kulaklığını duyurdu.

Razer’dan Series X ve Series S için planlanmış oyuncu kulaklığı

razer kaira pro kulaklık, razer xbox series x kulaklığı

Razer’ın oyuncular için geliştirdiği ürün yelpazesine eklediği bu kulaklıklar Kaira ve Kaira Pro olarak adlandırıldı. Xbox’ın yeni cins konsolları hedeflenerek çıkartılan bu kulaklıklar, yeni cins haricinde Xbox One konsollarında da çalışabiliyor.

Kaira ve Kaira Pro arasında fiyat etiketine ek olarak bazı kayda değer farklılıklar bulunuyor. Aradaki ilk ayrım bağlantıda ortaya çıkıyor. Her iki kulaklık da Xbox konsollarına kablosuz olarak bağlanabiliyor. Oysa Bluetooth 5.0‘a sahip olan Kaira Pro, Xbox konsolları haricinde Bluetooth desteği olan herhangi bir mobil cihaza da bağlanabiliyor.

razer kaira pro kulaklık, razer xbox series x kulaklığı

Üç başlı yılan logosunun altında Chroma RGB ışıklandırmaya sahip olan Kaira Pro, standart Kaira’ya tarafından daha büyük bir bataryaya sahip. Razer’a kadar Kaira Pro, Chroma Işıklandırma kullanıldığında 15 saat, kullanılmazsa 20 saat pil ömrü sunuyor. Standart Kaira’nın batarya ömrü de 15 saat olarak belirtiliyor.

Bunlar, kulaklıklar arasındaki farklılıklardı, oysa müşterek özellikleri de bulunuyor. Her iki kulaklıkta da Razer’ın özel olarak tasarlanmış Triforce Titanium 50 mm sürücülerinden gücünü alıyor. Tabii oyun içi konuşmalara dâhil yapabilmek için her kulaklıkta da gömülü mikrofon yer alıyor. Ancak istenirse kulaklığa Razer Hyperclear Supercardioid Mic takılabiliyor.

Kaira ve Kaira Pro’nun fiyatları da kesin oldu. Standart Kaira modeli 100 dolar (vergisiz 852 TL), Kaira Pro modeli ise 150 dolar (vergisiz 1.278 TL) fiyat etiketine sahip. Kulaklıklar, Razer’ın mağazasında satışa sunulmuş durumda.

Comments
To Top