Haber

Razer, RGB ve ses projeksiyonlu bir konsept N95 maskesi yarattı

Razer, RGB ve ses projeksiyonlu bir konsept N95 maskesi yarattı

Razer, dünyanın en akıllı maskesini yaptığını iddia ediyor: Project Hazel adlı yeni her yerde kullanılabilir N95 maskesini. Su geçirmez ve çizilmeye karşı dayanıklı geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış aydınlık bir dış kabuğa sahip bir konsept tasarımdır. İnsanlarla sohbet ederken dudak okumaya ve yüz ipuçlarını görmeye izin atamak için şeffaftır.

şimdi değil ” t Ekli bir fiyat veya çıkış tarihi. Razer, Project Hazel’i cerrahi bir N95 olarak adlandırıyor, fakat az önce Gıda ve İlaç İdaresi, Hastalık Yoklama ve Önleme Merkezleri veya İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi’nden gerekli onaylama ve sertifikaları almadı. The Verge’e yaptığı açıklamada Razer, maskenin geliştirilmesine tezgâhtar olan tıp uzmanları ve bilim adamlarından oluşan bir ekiple çalıştığını söyledi.

Bu maskenin belli başlı özellikleri, etrafınızı saran iki yuvarlak bölgesinde yatıyor. ağız. Havalandırma için kullanılırlar ve cihaza az daha fütüristik bir gaz maskesi görünümü verirler. Razer, Project Hazel’in aktif disk tipi vantilatörler kullanacağını, solunan havanın yanı sıra solunan CO2’yi filtrelediğini iddia ediyor. Şirket, COVID-19 virüsü ve öteki yaygın patojenler dahil edinmek üzere havadaki partiküllerin yüzde 95’ini filtreleme sertifikasına sahip olacağını da ekliyor.

Bu vantilatörler çıkarılabilir ve bitmiş sıkıntı edilebilir, ancak Razer hala ayrıntılar üstünde çalışıyor. iki çok manâlı faktör: ne dek süre etkili olacakları ve yeni bir tane zamanı geldiğinde Razer’ın kullanıcıyı nasıl uyaracağı.

Bunu henüz gerçekte görmedik ya da kendimiz test şansımız oldu. Razer, erişilebilirlik açısından hoparlörlerin ne dek yüksek olması gerektiği konusunda bir denge bulmak için THX ses mühendisleriyle birlikte çalıştığını söyledi.

Razer, Project Hazel’in içerideki bütün teknolojiye karşın gizli olduğunu bahis ediyor. Maske, burnunuzun ve çenenizin etrafını silikon bir koruyucuyla sızdırmaz ülkü getirir ve birçok insanın içten uyumu bulabilmesi için ayarlanabilir kulak halkaları kullanır (muhtemelen sıradan maskenizden azıcık daha ağırdır).

Kuşkusuz, Chroma RGB LED’leri desteklemeseydi bu çağdaş bir Razer ürünü olmazdı. Solunum cihazı-büyütücü alet halkalarının her biri seçtiğiniz renkte parlayabilir. Ve hava karardığında, bir dizi LED otomatik olarak ağzınıza ışık saçarak başkalarının konuştuğunuzu görebilmesi için otomatik olarak etkinleşir. Bu LED’lerin ağzınızı tamamen aydınlatmada ne kadar etkin olacağını bildirmek zorlama, fakat gerçi yardımcı olabilirler.

Çoğumuzun zaten sayısız maskesi var, fakat dünyada kesinlikle Project Hazel için bir yer var – eğer ortaya çıkarsa.

Razer Project Brooklyn OLED’in kullanıma sunulması inanılmaz bir fikir, ama şimdilik sadece bir zihin. Image: Razer

Razer’ın CES 2021 için bir duyurusu daha var ve bu tamamen kavramsal. Projenin adı Brooklyn Projesi ve (adından da anlaşılamadığı için) oturmuş haptiklere ve kullanıma hazır kavisli OLED ekrana sahip yüksek nitelikli bir oyun koltuğu. Teorik olarak, tüm oyun kaynaklarınızdan gelen girdileri destekleyerek onu nihai oyun istasyonu haline getirir. Fakat yüz yüze bir CES olmadan, Razer Brooklyn Projesi’nin bedensel bir modelini üretme ihtiyacı hissetmemiş gibi görünüyor. Bu fikrin bir takım yönlerinin onu gelecekteki ürünler haline getirip getirmediğini göreceğiz; gürleyen haptikler en pratik bileşenler gibi görünüyor.

Comments
To Top