Haber

Quibi’nin kitaplığı Roku Kanalı üzerinden yaşayacak

Quibi’nin kitaplığı Roku Kanalı üzerinden yaşayacak

Şirketin bugün duyurduğu gibi, Roku, bundan böyle kullanılmayan yayın hizmeti Quibi’nin içerik kitaplığını satın aldı. Kısa biçimli hizmetin içeriği, 2021’de bir noktada Roku Kanalı’nda ücretsiz olarak görünecek, fakat şirket varış için emin bir tarih açıklamadı. Roku, duyurusunda içerik için ne dek ödediğini açıklamadı, oysa The Wall Street Journal, gösteriler için 100 milyon dolardan “önemli ölçüde daha eksik” ödediğini bildirdi. Anlaşmanın WSJ’den farklı bir raporda bu ayın başlarında söylendiği söylendi.

Quibi’nin başarısızlığına karşın içeriği yıldızlarla doluydu. Roku’nun duyurusu, lisansladığı Quibi içeriğinde “Idris Elba, Kevin Hart, LiamHemsworth, Anna Kendrick, Nicole Richie, Chrissy Teigen, Lena Waithe ve diğerleri” gibi yıldızların yer alacağını söylüyor. Roku, anlaşmanın bir parçası olarak 75’ten fazla programın sunulacağını söylüyor. Akış alanındaki önde gelen ekipman şirketlerinden biri olan Roku, yazılıma daha pozitif girmeye çalışıyor.

Quibi’nin şovlarını edinmek ve bunları özel olarak Roku Kanalı’na (şirketten ücretsiz bir teklif) yerini belirlemek, platformda izlenme süresini artmak ve muhtemelen Roku’nun satabileceği reklam envanteri miktarını artmak için kullanılacaktır. Ekipman alanındaki rekabet arttıkça, rekabette yeni ayaklar bulmak – bu durumda orijinal içerik – bir zorunluluktur.

BENİM SLUMBER’İMDEN UYANDINIZ! https://t.co/GD99MlkCzj

— Quibi (@Quibi) 8 Ocak 2021

Quibi’nin içeriği ilk önce mobil cihazlarda kullanılmak üzere planlanmış olsa da, evvelden Apple TV, Android TV ve Fire TV için yayınlanan lokal uygulamalar sayesinde, hizmetin başlamasından aylar sonra da olsa TV’lerde içerik. Quibi içeriği, AirPlay ve Chromecast aracılığıyla ahenkli TV’lere de aktarılabilir. Roku’nun web sitesi, Roku Kanalının Roku’nun oyuncularında, kayıtlı zeki TV’lerde, mobil uygulamalarda ve web’de mevcut olduğunu belirtiyor.

Quibi’nin içeriği, başlangıçta içerikle mutabık kalınan benzer iki yıllık münhasırlık dönemi boyunca Roku’ya özel olacaktır. içerik oluşturucular, WSJ, bundan daha sonra Roku’nun içeriği 2027’ye değin manzara hakkını elinde tutacağını belirtiyor. Ama, bildirildiğine göre Roku’nun şovları orijinal formlarında sunması gerekecek ve ansızın fazla kısa form bölümü bir araya getiremeyecek. daha geleneksel uzunlukta içerik oluşturun.

Roku anlaşması, Quibi’nin altı aydan azıcık uzun bir süredir yayınlandıktan sonra Ekim ayında kapatılacağını resmen açıklamasından daha sonra gerçekleşti. Başvuru Formu, lansmanından önce büyük ölçüde yüksek profilli liderliği, eski HP yöneticisi Meg Whitman ve eski Disney başkanı ve film yapımcısı Jeffrey Katzenberg’in verdiği hype ve anlaşma bir uçtan bir uca 1,75 milyar dolarlık finansman sağlamayı başarmasına karşın, sayısız nedenden nedeniyle başarısız oldu.

İlgili

Quibi’nin son günlerinde

Açıklama: Vox Media, Quibi ile bir şov gerçekleştirmek için bir anlaşma yaptı ve bir Verge hakkında erken konuşmalar yapıldı

Güncelleme 8 Ocak 10:43 ET: Roku’nun şovlar için ödediği bildirilen tutar ve anlaşmadan daha fazla ayrıntıyla güncellendi.

<

Comments
To Top