Haber

Qualcomm’un ikinci nesil ultrasonik parmak izi okuyucusu, orijinalinden daha büyük ve daha hızlıdır

Qualcomm'un ikinci nesil ultrasonik parmak izi okuyucusu, orijinalinden daha büyük ve daha hızlıdır

Qualcomm, orijinal modeli adeta her şekilde iyileştirmek isteyen ultrasonik ekran içi parmak izi sensörünün en son sürümü olan 3D Sonic Dedektör Gen 2’yi duyurdu. Yeni sürüm, sensör için daha geniş bir yüzey alanı ve telefonların kilidini daha da seri açmak için daha hızlı işleme sunuyor.

Şirket burada büyük bir sıçrama yapıyor: Yeni Nesil 2 modeli, 4 mm’ye kıyasla 8 mm x 8 mm ölçülerinde Yüzde 77 daha artı yüzey alanı için birinci tür modelin x 9 mm yüzey alanı. Bu da parmağınızı sensöre dürüst şekilde yerleştirmenin daha basit olacağı anlamına kazanç ve sensörün her taramada daha artı data toplamasına ihtimal tanır. Qualcomm, daha büyük sensörü daha süratli işlemeyle birleştirerek, bir telefonun kilidini başlamak için parmak izini taramanın 3D Sonic Algılayıcı Gen 2 ile yüzde 50 daha süratli olacağını vaat ediyor.

Qualcomm’un birinci tür ultrasonik sensörü – 3D Sonik Sensörü – 2018’de Galaxy S10 telefon serisinde öncelikle yer aldı. O sırada, az kalsın tüm diğer ekran okuyucuları bir optik tarayıcı kullanıyordu. yeni ultrasonik olandan daha yavaş ve daha az güvenilir olduğu söylendi.

Ancak reel bunun bütün tersi oldu: birinci nesil 3D Sonik Sensör, okuyucuların bazılarıyla kullanıldığında yaklaşık olarak her parmak iziyle telefonların kilidini açmasına niçin olan son derece sorunlu bir güvenlik açığı da dahil olmak üzere fazla sayıda sorunla karşılaştı. Ekran koruyucuları. (Samsung sonra bir yazılım güncellemesiyle sorunu çözecekti.) Ve şirket yakın zamanda Galaxy Note 20 serisi için benzer ekran koruyucu sorunlarını ele bölge başka bir yama yayınladı.

Yeni dedektör, teknik olarak Qualcomm’un orijinal 3D Sonic Algılayıcı ve 3D Sonic Max’in (2019’da piyasaya sürüldü) gerisinde gelen üçüncü ekran altı ultrasonik parmak izi okuyucusudur. birinci cins dedektör, ancak reel sürat iyileştirmelerinden yoksundu. 3D Sonic Algılayıcı Gen 2, ebat olarak 3D Sonic Max’in sensörüyle (20 mm x 30 mm ölçülerinde) tam olarak eşleşmese de, hız iyileştirmeleri bunu telafi etmekten daha fazlasını yapmalıdır.

Qualcomm, yeni 3D Sonic Algılayıcı Gen 2’ye sahip ilk telefonların “2021’in başlarında” satışa sunulması gerektiğini söylüyor. Şirket, duyurusunda herhangi bir ortaktan ya da daha belirtilen bir zamanlamadan bahsetmiyor, ancak Samsung’un en son Galaxy S21 cihazlarını 14 Ocak’ta duyurmasının beklendiğini belirtmek gerekir. Samsung, Qualcomm’un ultrasonik parmak izi okuyucularının şimdiye kadarki en büyük müşterisidir ve bunları daha önce son iki yıldır S10, Note 10, S20 ve Note 20 serilerinde kullanmıştır.

Comments
To Top