Haber

Qualcomm, Yeni Yonga Seti Snapdragon 888 İçin Tanıtım Yayınladı

Qualcomm, Yeni Yonga Seti Snapdragon 888 İçin Tanıtım Yayınladı

Zeki telefon işlemcileri denildiğinde akla birincil gelen şirketlerden bir tanesine Snapdragon yongalarıyla Qualcomm oluyor. Şirketin, yeniden dikkatleri üzerine çekeceği yeni amiral gemisi yonga setini ise Snapdragon Tech Summit Digital etkinliğinde tanıtması bekleniyor.

XDA-Developers’ta yer alan habere göre şirket, Snapdragon 888 olarak adlandırdığı yeni amiral gemisi yonga seti için bir tanıtım yayınladı. Qualcomm, hem yeni yonga setini kullanacak 14 akıllı telefon üreticisi olduğunu da onayladı. Peki, Snapdragon 888’in şu ana dek bilinen özellikleri neler?

Snapdragon 888’in şu ana değin aşina özellikleri

Snapdragon X60 5G modem

qualcomm x60 5g modem

Snapdragon 888 5G’de 3. tür Qualcomm X60 5G modem – RF System bulunacak. Bu modem, ayrıca mmWave keza de 6 altı 5G uyumluluk sunacak. Modem hem 5G sağlayıcı birleşmelerini, küresel çoklu SIM’i, 5G Standalone’u, 5G Non-standalone’u ve Dynamic Spectrum Sharing’i destekleyecek.

Qualcomm AI Engine

qualcomm snapdragon

Qualcomm’un yeni amiral gemisi, ayrıntılarıyla tekrar planlanmış Qualcomm Hexagon işlemciyle birlikte 6. cins Qualcomm AI Engine‘i de içerisinde barındıracak. Yeni AI Engine (Yapay Akıl Motoru), saniyede 26 tera (trilyon) işlem yeteneğine sahip olacak ve önceki nesillere kadar ayrıca performans ayrıca de zor tüketimi anlamında iyileştirmeler sağlayacak. Keza yapay zekâ platformu, 2. cins Qualcomm Sensing Hub ile geliştirilmiş olacak.

Qualcomm Snapdragon Elite Gaming

qualcomm snapdragon elite gaming

Snapdragon 888, yeni üçüncü nesil Snapdragon Elite Gaming‘e sahip olacak. Bu sayede Qualcomm Adreno GPU’larda önceki nesle tarafından manâlı bir artış yaşanacak.

Qualcomm Spectra ISP

qualcomm snapdragon, snapdragon işlemci,

Yeni yonga seti, Qualcomm Spectra ISP‘nin daha seri gigapixel hızı sayesinde daha iyi resim performans hesaplaması sunacak. Buna tarafından yeni ISP, saniye başına 2,7 gigapixel fotoğraflar ve videolar ya da 12 MP çözünürlüklü 120 resim çekebilmesini sağlayacak.

Şirket, Snapdragon 888 yonga setini kullanacak 14 akıllı telefon üreticisini de açıkladı. Buna kadar ASUS, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, realme, OnePlus, OPPO, Sharp, vivo, Xiaomi ve ZTE şirketin yeni yonga setini kullanacak üreticiler arasında bulunuyor.

Comments
To Top