Haber

Qualcomm Kendi Oyun Telefonunu Üreteceği İddialarını Yalanladı

Qualcomm Kendi Oyun Telefonunu Üreteceği İddialarını Yalanladı

Kaliforniya merkezli benzeri geçirgen üreticisi Qualcomm, geçtiğimiz günlerde Snapdragon 888 yonga setinin tanıtımını gerçekleştirdi. Etkinlik sırasında teknik detayları da paylaşılan Snapdragon 888 sahiden de olağanüstü dinç bir yonga seti olduğunun izlenimlerini vermiş ve bu yonga setini kullanan telefonların yıla damga vuracağını herkese göstermişti. Qualcomm’un böyle enerjik bir yonga setini üretmesi akıllarda bir soruyu daha uyandırdı.

Qualcomm’un zinde yonga setleri üretmesi, şirketin bu yonga setlerini kullanarak kendi oyun odaklı zeki telefonunu üretip üretmeyeceği sorularının sorulmasına neden oldu. Gerçekten bu konu uzun zamandır söylentilere konu olmuştu fakat Qualcomm kanadından herhangi bir izah etme gelmiyordu. Şirketin başkanı Lahza Meng, söylentilere son noktayı koyacak açıklamayı Snapdragon 888’in tanıtım etkinliğinde yaptı.

Qualcomm, kendi prototiplerini üretse de bunları satışa çıkarmayacak:

Qualcomm

Lahza Meng, kendi yonga setleriyle farklı alanlara yönlendirilmiş prototipler ürettiklerini ve bunları şirketin partnerlerine dağıttıklarını açıkladı. Şirketin bunu yapmasının sebebi, büyüyen teknolojinin nasıl kullanılabileceğini ve nasıl daha iyi performans verebileceğini görmek. Daha ardından ise Lahza Meng, bu prototiplerin her yonga setiyle birlikte üretildiğini ve bundan sonradan da üretileceğini açıklamasının arkasında bu prototiplerin hiçbir şekilde açık pazarda satılmayacağını dile getirdi.

Meng, ürettikleri prototiplerin tip pazarı standartlarından oldukça uzaktan olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra Qualcomm’un meslek modelini değiştirmeyi planlamadıklarını açıklayan Lahza Meng, teknoloji gösterileri ya da etkinlikleri haricen zeki telefon yapmaları için hiçbir sebep olmadığını açıkladı.

Comments
To Top