Haber

Qualcomm, Fiyat/Performans Telefonlarının Gözdesi Olacak Snapdragon 678 İşlemcisini Tanıttı

Qualcomm, Fiyat/Performans Telefonlarının Gözdesi Olacak Snapdragon 678 İşlemcisini Tanıttı

ABD merkezli ekipman şirketi Qualcomm, orta segment akıllı telefonlar için tasarlamış olduğu Snapdragon 678 yonga setini tanıttı. Yeni set, 2018 yılında tanıtılan ve tekrar benzer segment zeki telefonlarda kullanılan Snapdragon 675’in yerini alacak. 

Qualcomm’un yaptığı açıklamaya göre yeni Snapdragon 678, video ve oyun konusunda yüksek grafik performansına sahip olacak. Uzun süredir Qualcomm mühendisleri göre geliştirilen bu yonga seti, bir önceki nesline kadar büyük ayrım yaratacak. 

Snapdragon 678, 5G desteği sunmayacak

Qualcomm Snapdragon 678

Bir önceki yonga seti olan Snapdragon 675, 2.0 GHz saat hızı ile çalışırken yeni Snapdragon 678’in saat hızı 2.2 GHz’e yükseltilmiş durumda. Sahip olduğu Kryo 460 CPU ve Adreno 612 GPU sayesinde set, kullanıcılara yüksek performans sunmayı hedefliyor. 

Snapdragon 678’in temas hızı, bünyesinde bulunan X12 LTE modem tamamen 600 Mbps’e değin çıkabiliyor. Dolayısı ile bu işlemcide dahili 5G desteği bulunmuyor. İşlemci, bununla beraber 48 MP çözünürlükte resim desteği sunuyor. Bu işlemci setiyle birlikte gelecek yeni telefonlara portre modu, 4K HD video kaydı ve 5x optik zoom gibi bir takım yeni özellikler de bulunabilecek.

Snapdragon 678, hem 11 nm teknolojisi ile üretildiği ayrıca de 5G desteği sunmadığı için piyasadaki diğer yonga setlerinin biraz peşinde kalıyor. Ama şirket, bu yonga setini amiral gemisi modeller için yok, orta segmentte yer alan zeki telefonlar için ürettiğini belirtiyor.

Comments
To Top