Haber

Qualcomm başkanı Cristiano Amon CEO olarak devraldı

Qualcomm başkanı Cristiano Amon CEO olarak devraldı

Qualcomm yeni bir CEO’ya kavuşuyor: Halihazırda şirketin başkanı olarak ödev yapan Cristiano Amon, 2014’te CEO olarak görevi devralan Steve Mollenkopf’un yerini alacak. Amon, bir süredir şirketin halka açık yüzü olarak atama yapıyor. Snapdragon 888 gibi yeni ürünlerin tanıtımına başkanlık etmek, onu dümende Mollenkopf’un yerini elde etmek için açık bir tercih haline getirdi.

Mollenkopf’un CEO olarak atama süresi, Qualcomm’un sayısız zorlukla karşı karşıya olduğunu gördü: antitröst suçlamaları, rekabete aykırı tavır iddiaları ve Apple ile iki şirketin ilişkilerini kestiği büyük bir tartışma (bir anlaşmada işleri düzeltmeden önce). Lakin bununla beraber Qualcomm’un, mobil işlemciler sektörünü adeta tamamen domine eden bugünkü devasa büyümesini de denetledi.

“Şu şirketin bir sonraki CEO’su seçilmekten iftihar duyuyorum Qualcomm ve Steve ve Yönetim Kurulu’nun bana olan güvenini takdir ediyorum ”dedi Amon açıklamasında. “Qualcomm olağanüstü bir Şirket. On yıllardır inovasyonun ön saflarında yer alıyoruz ve ileride bu pozisyonu sürdürmeyi dört gözle bekliyorum. 5G’nin yaygınlaşan cihazlara ve mobilin ötesine genişlemesini sağlamanın yanı sıra Qualcomm, teknolojilerimiz her şeyi buluta bağlantı kurmak için gerekli ayla geldiğinden, fazla sayıda sektörün dijital dönüşümünde kayda değer bir rol oynamaya hazırlanıyor. “

İlgili

Vergecast: Qualcomm başkanı Cristiano Amon, Snapdragon 888, 5G’nin geleceği ve Apple’ın M1 çipi

Amon, 30 Haziran’da Mollenkopf’un belirsiz bir süre her tarafında “stratejik danışman” olarak takılmak.

Comments
To Top