Haber

PUBG’nin 10. Sezonu, Yeni Harita Haven ile Birlikte Yayınlandı

PUBG'nin 10. Sezonu, Yeni Harita Haven ile Birlikte Yayınlandı

Dünyanın en çok oynanan hayatta kalma oyunları arasında bulunan PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, PC oyuncuları için Sezon 10’u resmi olarak başlattı. Yeni sezonla birlikte PUBG için bir ilk olan 1×1 harita Haven da oyuna eklenmiş oldu. Öteki haritalara tarafından çok daha ufak bir alana kurulan Haven, yüksek binaları sayesinde oyunculara ufak alanlarda daha fazla çatışma olanağı sunacak. 

PUBG’nin yüksek binalardan oluşan bir şehir etrafına kurulan haritası Haven, toplamda 32 oyuncuyu kapsayacak. Bu yeni haritayla birlikte yeni sezon için bir lore hikayesi de paylaşıldı. 

PUBG Haven

Yüksek tabanca gücüyle donatılmış yapay zekaya sahip “Pillar” güçleri geliyor

PUBG’nin 10. sezonuyla birlikte oyuna “Pillar” ismiyle aşina yapay zekaya sahip düşmanlar geliyor. Bu özel askeri güçler, haritada yüksek seviyeli ganimetleri koruyacaklar. Bu kuvvetler aynı zamanda yüksek enerjik silahlarla donatılmış bir Taktiksel Kamyon da dahil elde etmek üzere yüksek dinç silahlarla hayatta kalmaya çalışan oyunculara saldıracak. Hem Pillar kuvvetlerinin sağ kalanları avlamak için spot ışığı ile dolaşan bir gözcü helikopterine sahip olduğunu belirtelim. 

Haven’in yüksek binalarından sıçramak için Acil Şart Paraşütü devrede

PUBG Haven

PUBG’nin yeni sezonuyla birlikte oyuncular böylece çok yeni özelliğe kavuşuyor. Bunlardan biri de Ivedi Durum Paraşütü. Oyuncular, stratejik olarak Haven’in yüksek binalarından atlayarak üstünlük yakalamayı deneyebilirler.

PUBG Sezon 10’un lore hikayesinde gizemli bir şirket var

Oyuncular, PUBG’nin yeni sezonunda esrarengiz biyoteknoloji şirketi olan Tythonic Industries’i görecekler. Bu esrarengiz şirketi merak ediyorsanız, buraya tıklayarak internet sayfalarına ulaşabilirsiniz. 

Yeni sezonla birlikte Survivor Pass de geldi

PUBG, 10. sezonuyla birlikte oyunculara harita da dahil o kadar fazla yeni özellik sundu. Bu özelliklerin yanına Survivor Pass: Breakthrouth da geldi. Haven’in acımasız sokaklarında mücadele etmek için gerekli aparatların da yer aldığı Survivor Pass ile oyunun lore ve yeni düşman hikayesinden esinlenilen yeni görünümler de bulunuyor. Survivor Pass’in toplamda 100 seviyesinin olduğunu hatırlatalım.

şimdi PC için etkin olan Sezon 10, konsol oyuncuları içinse yarın, yani 17 Aralık‘ta faal olacak. Peki sizler yeni sezonu ve Haven haritasını beğendiniz mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top