Oyun

PS5’te oyun paylaşımı nasıl yapılır

PS5'te oyun paylaşımı nasıl yapılır

PlayStation 5’in oyun paylaşımı özelliği bir uçtan bir uca, arkadaşınızın ya da aile üyenizin dijital oyunlarını aynı konsolda oynayabilir ve bir PlayStation Plus aboneliğini de paylaşabilirsiniz. Bu, kitaplığınızı genişletmenin veya başka türlü oynamadığınız oyunları denemenin mükemmel bir yoludur.

PS5’te oyun paylaşımı kurmak için ayarlara girmeniz ve ikincil bir PlayStation Network’te oturum açmanız gerekir. hesabı. Aslında, PS5 konsolunuza diğer bir hesabın oyunlarına erişebilmesi için bir hesap bağlıyorsunuz. PlayStation 4’ün “birincil konsol” özelliği gibi düşünün. Seçenek etkinleştirildikten daha sonra, onunla her yerde uğraşmanıza gerek yoktur.

Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oynatma seçeneğini denetim edin

Başlamak için, birincil cihazınızda daimi olarak oturum açmış olmanız gerekir. PlayStation Network hesabı ya da olasılıkla kendi hesabınız. Konsolun başlıca arayüzünün sağ üstteki kısmındaki PS5 ayarlarına gidin. Oradayken, Kullanıcılar ve Hesaplar’ı seçin. Kullanıcılar ve Hesaplar seçeneklerinin içinde bir seçenek listesi vardır, ama bunlardan sadece birine ihtiyacımız var. Alta yakın bir yerde Diğer’i seçmek ve arkasından Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyun’u yeğlemek istiyorsunuz.

Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Play size metin taşıyan bir ekran gösterecek.

Ekranın üst kısmında “Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyun etkinleştirilmiş bir PS5’iniz değil” yazıyorsa, gitmekte avantaj var. Bu, esas olarak mevcut hesabınızın bir PS5 konsoluna bağlanmadığı anlamına gelir. Bu iyi, çünkü sonraki adımda onu öbür bir hesaba bağlamak istiyoruz. Etkinleştirme’ye basın ve baştan belli başlı menüye dönün. “Bu PS5’te Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyun sizin için etkinleştirildi” yazıyorsa, Devre Dışı Bırak’ı tıklayın ve ana menüye geri dönün.

İZLEYİN: Bunlar sizin için en iyi başlangıç ​​dostu video oyunlarıdır. koronavirüs kilidi

İkincil PlayStation Network hesabında oturum açın

Bu, seri bir şekilde geçerseniz sizi mahvedebilecek manâlı bir adımdır.

Bunu gerçekleştirmek için, sağ üstte ayarlar dişli simgesinin yanındaki hesap resminizi seçmek ve Kullanıcı Değiştir’e basmak istiyorsunuz. Bu menüde Kullanıcı Ekle’ye basın. Bu PS5’e Kullanıcı Ekle aşağı Başlarken’i seçmelisiniz, somurtkan takdirde PSN hesabı sadece geçici olarak oturum açacak ve son adımda kullandığınız seçeneği göstermeyecektir. Bunu tamamlamak için, ikincil hesabın e-postasına ve şifresine ihtiyacınız var.

Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oynatmayı Etkinleştirin

Az Kalsın tamamladınız! İkincil hesaptan ayarlara, Kullanıcılar ve Hesaplara ve ardındaki Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyuna geri dönün. Bu kez bastığınızda, tepede “Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyun etkinleştirilmiş bir PS5’iniz değil” yazmalıdır. Etkinleştir’i seçin, oyun paylaşımı özelliğini başarıyla açmış olursunuz.

Ana hesabınızın oyunlarını başka bir PS5 konsoluyla paylaşmak istiyorsanız, diğer kişinin adımları kendi konsolunda çalıştırmasını sağlayın ve etkinleştirin bunların yerine sizin hesabınıza.

PS5 oyun paylaşımının Artıları ve Eksileri

Oyunları ikincil hesaptan fiilen oynayabilmek için, oturumunuz açıkken indirmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonradan, başlıca hesaba geri dönebilir ve özgürce oynayabilirsiniz.

PS5 konsolunu ikincil bir hesaba bağladığımız için, kendi oyunlarına erişmek için asıl konsolunuzun çevrimiçi olması gerekir. Bunun yanı sıra, hizmetin bedava oyun seti dahil edinmek üzere PlayStation Plus’ın avantajlarından da yararlanacaksınız.

PS5’in oyun paylaşımı özelliği, seçeneğin nerede ve nasıl olduğunu anladığınızda oldukça basittir. İşler. Etkinleştirildikten sonra asla geriye bakmanız gerekmez.Comments
To Top