Haber

PS5, Türkiye’de Satışa Sunulduğu Gün Tükendi: İşte Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

PS5, Türkiye’de Satışa Sunulduğu Gün Tükendi: İşte Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Sony’nin uzun zamandır beklenen yeni cins oyun konsolu PlayStation 5, bugün itibarıyla Türkiye dahil tüm dünyada satışa sunuldu. PS5’in 8.299 TL’lik satış fiyatı, açıklandığı günden bu yana tartışılıyor olsa da görünürde oyunseverler yeni tür oyun deneyimi için bu fiyatı gözden çıkarmış durumda. 

An itibarıyla Vatan, Hepsiburada gibi Türkiye’nin popüler çevrimiçi alışveriş mağazalarının PlayStation 5 mahsul sayfalarını ziyaret ettiğinizde “Tükendi” veya “Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir” gibi uyarılar ile karşılaşıyorsunuz. Sony’nin ilk etapta sınırlı sayıda PlayStation 5 satışa sunmasının, stokların ilk günden tükenmesinde en önemli sebeplerden biri olduğu düşünülüyor.

ps5 tükendi

Şu an için PlayStation 5’in bitmiş ne süre stoklarda olacağına dair belirli bir veri bulunmuyor. bu nedenle birincil parti PlayStation 5’lerden birini satın alma fırsatı yakalayanların kendilerini “şanslı” sayabileceğini söyleyebiliriz.

PlayStation 5, Türkiye’de satışa sunulur sunulmaz sosyal medyanın da en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi ve keza konsolun satışa sunulması, hem de daha satışa sunulduğu ilk gün stokların tükenmesi, sosyal ağ kullanıcılarından bambaşka tepkiler oldu.

PlayStation 5’in satışa sunulması ve stokların tükenmesiyle ilgili atılan bir takım tweetler

PS5 tweet

PS5 tweet 2

PS5 tweet 3

PS5 tweet 4

Comments
To Top