Haber

PS5 Oyunlarını PS4’te Oynatacak Uygulama PS5 Remote Play’in Dağıtımına Başlandı

PS5 Oyunlarını PS4'te Oynatacak Uygulama PS5 Remote Play'in Dağıtımına Başlandı

Oyunseverlerin büyük bir heyecanla bekledikleri hafta geldi çattı. Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 5‘i bu hafta içinde, ABD’deki oyuncularla buluşturacak. Avrupa’daki oyuncular ise bu konsolla önümüzdeki hafta tanışacaklar. Konsolun oyuncuları ne kadar hoşnut edeceğini önümüzdeki günlerde muhakkak olacak ama yaşanan bir gelişme, PlayStation 5’in PlayStation 4 sahiplerini de etkileyeceğini gösteriyor.

Bazı PlayStation 4 sahiplerinden gelen bildirimlere tarafından mevcut konsollar bundan böyle yeni bir uygulamaya daha sahipler. Bu başvuru formu, “PS5 Remote Play” olarak isimlendiriliyor. Uygulamanın amacı ise adından da anlaşılabileceği üzere, PlayStation 5’teki oyunlara PlayStation 4 üzerinden ulaşabilmek. Fakat şu lahza için bu uygulamanın işlevsiz olduğunu anlatmak gerek. Çünkü PlayStation 5, az önce resmi olarak piyasaya sürülmedi.

PlayStation 4’teki başvuru formu işte böyle görünüyor

PlayStation 4

PS5 Remote Play uygulaması fonksiyonel olduğunda, PlayStation 5’e eklenmiş olan bir oyun PlayStation 4‘te de oynanabilir olacak. Bu özelliği farklı bir şekilde açıklamak gerekirse, PS Vita sahiplerinin PlayStation 4 oyunlarını oynadıkları gibi PlayStation 5 sahipleri de PlayStation 4’te oyun oynamaya devam edebilecekler. Özelliğin kullanılabilmesi için PlayStation 5’in çalışır durumda ve internete alt olması gerekecek.

Edinilen bilgilere göre kullanıcılar, bu özelliği kullanabilmek için bir takım ayarlar yapacaklar. Örneğin bir oyuncu, PlayStation 5’teki uzakta oynama özelliğini faal edecek. Bunun akabinde de PlayStation 5’in vereceği eşsiz kodun, PlayStation 4’te tanımlanması sağlanacak. Bu sayede cihazlar birbirlerini tanıyıp, uzak oynatmaya müsade verecek.

Comments
To Top