Haber

PS5 Oyuncuları, Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion’ı Ücretsiz Yükseltemiyor

PS5 Oyuncuları, Assassin's Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion'ı Ücretsiz Yükseltemiyor

Uzun zamandır beklediğimiz dönem geldi ve yeni cins oyun konsolları hayatımıza girdi. Microsoft’un Xbox Series X ve S konsolları ve Sony’nin PlayStation 5 konsolu ilk alıcılarını buldu. Oyun konsollarında şu anda oynanabilecek yeni cins oyun sayısı oldukça az olsa da oyuncular gözlerini önümüzdeki aylara dikti.

Natürel yeni oyunlar çıkana dek oyuncular da yeni konsollarını deneyimleyebilecekler. Zira bir önceki cins için geliştirilen oyunlar yeni nesil oyun konsollarında da oynanabiliyor. Fakat bunun için o oyuna sahip olmanız şartı aranıyor. Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolunu satın alanlarsa hemen acayip bir sorunla karşısında karşıya.

2 Ubisoft oyunu sorun yaşatıyor:

assassin's creed valhalla

Daha önce PlayStation 4 için Assassin’s Creed Valhalla veya Watch Dogs: Legion satın aldıysanız bu oyunları PlayStation 5’te ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz – natürel hemen bahsedeceğimiz sorunla karşılaşmıyorsanız. Avrupa’da öyle fazla PlayStation 5 kullanıcısı, oyunlarını yeni cins konsolda oynayamadıklarını paylaşmaya başladı.

PlayStation 5 kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlara tarafından Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion’ın somut kopyaları derhal sorun yaşatıyor. Oyuncular, olması gerektiği gibi sahip oldukları Blu-Ray disklerini PlayStation 5’e takıyor. Ama oyuncuların karşısına oyunun ücreti ve oyunu satın almaları gerektiği hatası çıkıyor.

Şu esas dek sadece bu iki Ubisoft yapımında yaşandığı bildirilen bu sorun hakkında Ubisoft da çalışmalarına başladı. Şirket, sorunu araştırmaya başladığını açıkladı. Avrupa’daki PlayStation 5 kullanıcılarının sorunun üstesinden ulaşmak için buldukları dolaylı çözümse Türkiye üzerinden PlayStation Network hesabı oluşturmak oldu.

Comments
To Top