Haber

PS5 Oyun Kolu DualSense’te Şimdi de Can Sıkıcı Bir Şarj Hatası Ortaya Çıktı

PS5 Oyun Kolu DualSense'te Şimdi de Can Sıkıcı Bir Şarj Hatası Ortaya Çıktı

Sony’nin yeni cins oyun konsolu PlayStation 5, geçtiğimiz perşembe günü itibarıyla ABD ve birkaç ülkede satışa sunulmuştu. Konsol, önümüzdeki perşembe günü ise Türkiye dahil dünyanın tamamında satışa sunulacak. Oysa görünen o ama PlayStation 5’in lansman dönemi, Sony için epey sancılı geçecek.

Daha önce bir takım oyuncuların PlayStation 5’te indirme sorunları ya da uyku moduna geçme sorunları yaşadığını sizlere zaten aktarmıştık. Son birkaç gündür Twitter ve Reddit gibi sosyal ağ platformlarında paylaşılan yeni gönderiler ise ayrı bir soruna dikkat çekici ediyor; DualSense sıkıntı problemi.

dualsense

Bildiğiniz üzere Sony’nin PlayStation 5 için tasarlamış olduğu yeni nesil oyun kolu DualSense, şarj edilebilir bataryaya sahip bir kablosuz oyun kolu. PS5’inizi kullanmadığınız durumlarda DualSense’i şarj etmeniz gerekiyor. Görünen o ki bazı oyunseverler için bu sorumluluk işlemi böylece de basit olmuyor.

Olağan şartlarda çoğu oyuncu, PS5 oynamayı bıraktığında konsolu daimi veya süre ayarlı bir şekilde uyku moduna alır ve bu sırada oyun kolunu şarj olması için konsola bağlar. Fakat bazı PlayStation 5 sahiplerinin açıklamalarına tarafından DualSense, PS5 uyku modundayken konsola bağlandığında bir dakika her tarafında sıkıntı oluyor ve sonrasında yük işlemi duruyor.

dualsense şarj sorunu

Yük işleminin durma nedeni Sony kadar koyulan bir hudut mı yahut PS5’teki bir kusur mı olduğu bilinmiyor. Bir Reddit kullanıcısı, sorumluluk kablosunu PS5’in önündeki USB girişi yerine arkasındaki girişe taktığında sorunun giderildiğini belirtese de hatayı yaşamış bir takım kullanıcılar arka USB girişlerinin de bir çözüm getirmediğini ifade ediyor.

Şu an için Sony, söz konusu koşul ile ilgili bir açıklamada bulunmadığından detaylı bilgilere sahip değiliz fakat PlayStation 5 az önce sayılı ülkede satışa sunulmasına karşın az kalsın her gün bir hata bildiriliyor olması, Sony’nin önümüzdeki birkaç haftada oldukça yoğun bir işlem geçireceğini gösteriyor.

Comments
To Top