Oyun

PS5 nasıl kurulur

PS5 nasıl kurulur

PlayStation 5’i kapma şansına sahip kişilerden biri olmayı başarsanız bile, kurulumu azıcık can sıkıcı ve biraz kafa karıştırıcı bir süreç olabilir. İşin içinde o kadar çok parça ve nihayet elinize geçtiğinde geçmeniz gereken bir takım adımlar var. Ancak biraz yönlendirmeyle, her şeyde roket atabilir ve oyunlarınızı oynamaya başlayabilirsiniz.

PS5’i kutudan tümdengelim ve hazırlama

Crack yapmayı seviyorsanız bu adım eğlenceli kısımdır yeni bir satın alma işlemi açın ve paranızın nereye gittiğini görün. PS5’in büyük bir kutusu var çünkü koskocoman bir konsol. Kutuyu dikkatlice katlayarak açıp her şeyi dışarı çıkarmak isteyeceksiniz. İçeride PS5 konsolunun kendisini, DualSense kablosuz denetleyiciyi, bir HDMI kablosunu, bir zor kablosunu, bir USB C – USB A kablosu, stand ve bir avuç başvuru formu kılavuzu bulmalısınız. Şimdilik, her şeyi kıvrımlı bağlarından ayırın ve konsolunuza ve TV’nize bağlanmak için hazırlanmasını sağlayın.

PS5 standını kurun

Buradan koyabileceğiniz bir yer bulmalısınız PS5’inizi dikey veya yatay olarak oturtup oturtmayacağınıza karar verin. Her iki yönelim de standın kullanılmasını gerektirir. Şimdiye değin, konsolun ne dek büyük olduğu konusunda iyi bir fikre sahip olacaksınız, böylece kararınızı buna göre verebilirsiniz.

Yatay tatbik için, standın dönen bölümünü konsolun uzağına oturacak şekilde ayarlamak istiyorsunuz. klips.

Ardındaki yapmanız gereken tek şey klibi PS5’in arkasındaki ufak PlayStation yüz düğmesi sembolleriyle hizalamaktır. Konsolun kanatçıklarının kenarına hafifçe ama sımsıkı tutmalı ve onu yatırdığınızda dengede kalmalıdır.

Düşey tatbik için standı azıcık öbür bir şekilde kurmanız gerekir. İlk olarak, PS5’in altına bir bakın ve apaçık ufak bir daire göreceksiniz. Bir vida deliğini ortaya dahil etmemek için daireyi açın. Stant üstünde, orta bölümü klipsle benzer hizaya gelecek şekilde döndürmek istiyorsunuz. Zıt çevirin ve girintili kısımda bir vida göreceksiniz. Çıkarın, gizlemek için yeni çıkardığınız plastik daireyle değiştirin ve standı alın. Tek yapmanız gereken, standın klipsini dikey yönde PS5’in altına oturtmak ve tabana vidalamaktır. İşiniz bittiğinde, stand soldan ve sağdan dışarı çıkacak şekilde dik durmalıdır.

Gücü, HDMI ve ethernet’i PS5’e bağlama

Bundan Böyle PS5’iniz siz kabloları karıştırırken sallanmadan ya da asi olmadan bir yere oturabilir, bağlamaya başlayabilirsiniz. Daha önce başka bir konsol kurduysanız bu kısım oldukça kolaydır. Zorlama kablosu, seçtiğiniz yöne ast olarak ünitenin sağ daha alçak veya sol tarafına takılır.

Şiddet kablosunu bir duvar prizine ve HDMI kablosunu TV’nize takın. Bu bununla birlikte WiFi göstermek istemiyorsanız bir ethernet kablosu da takmak isteyeceğiniz zamandır.

DualSense’i eşleştirme ve PS5’i açma

Cihazın somut kısmı operasyon yaklaşık olarak tamamlandı. Sağlanan USB-C – USB-A bağlantı noktasını yeni DualSense denetleyicinize ve konsoldaki ön veya arka USB bağlantı noktalarını takın. Bu, PS5’in bir anda onu sistemle düzgün şekilde eşleştirmesini sağlar. Derhal, konsolun ön tarafında yer alan kuvvet düğmesine basmanız ve TV’nizin açık olduğundan ve dürüst giriş kanalına ayarlandığından belli olmanız yeterlidir.

PS5 başlangıçta sizden fişi prize takmanızı isteyecektir. DualSense denetleyen ve ortadaki PlayStation düğmesine baskın yapmak için. Bunu yapın ve sizi bir sonraki adıma götürür. Bir dil seçin ve ardındaki ekran okuyucunun seçenekleri size yüksek sesle söylemesini isteyip istemediğinize karar verin. PS5 daha sonra bir WiFI internet bağlantısına bağlanmanızı isteyecektir. Içten SSID’nizi seçin ve gerekirse bir parola girin. Ardından, ekran alanını TV’nizin sınırlarına kadar koymak için yukarı ve aşağıda d-pad düğmelerini kullanmanız gerekecek. HDR özellikli bir TV’niz varsa, konsol sizden sonraki iki adımda parlaklıkla uğraşmanızı isteyecektir.

PS5 kuvvet seçenekleri

PS5 daha sonra sizden antre yapmanızı isteyecektir Kurulumun geri kalanını tamamlarken yüklemeye açılmak istiyorsanız bir oyun diski.

Burada üç seçenek elde edersiniz: Optimize Edilmiş Tecrübe, Düşük Zor Kullanımı ve Özel. İlk iki seçenek arasındaki temel farklar, PS5’in Dinlenme Modundayken sistem ve oyun güncellemelerini otomatik olarak indirip indirmeyeceği ve teftiş cihazınızı şarj edip etmeyeceğidir. Bazı insanlar, yeni güncellemelerin sisteminiz ya da oyunlarınız için sorunlara niçin olma riski defalarca olduğundan ve konsolun sizin girişiniz olmadan ne dek veri ve güç kullandığını izlemek güç olduğu için bu özelliği kapatır. Düşük Zor Kullanımı modu tüm bunları devre dışı bırakır ve Özel, kişisel ayarları değiştirmenize müsade verir. Zor Seçenekleri en ince ayrıntısına kadar size bağlıdır; burada hatalı cevap yok.

Sistem güncellemeleri

Bundan daha sonra bir sistem yazılımı lisans sözleşmesi var ve arkasında sistem, sistem yazılımını en son sürüme güncellemenizi sağlayacak. Bittiğinde, PS5 tekrar başlayacak ve PS düğmesine yeniden basmanızı sağlayacak. Burada sizden kontrol cihazını güncellemenizi isteyecek ve bunu gerçekleştirmek için PlayStation Network e-posta adresinize ve şifrenize giriş yapmanız veya bir tane oluşturmanız gerekir. Alternatif olarak, PlayStation telefon uygulamasını kullanabilir ve QR kodunu tarayabilirsiniz.

Mahremiyet seçenekleri

PS5 acilen gizlilik ayarlarınızı nasıl yerine getirmek istediğinize veya nasıl yapacağınıza karar vermenizi isteyecektir. öteki şahısların ve arkadaşların konsolda aktivitenizi görmesini istediğiniz değin

Mevcut ayarlarınızı PS4’ten korumayı da seçebilirsiniz. İnsanların ne oynadığınızı ya da ne yaptığınızı görmelerinden endişeleniyorsanız, sizin için içten olan seçeneği seçin. Unutmayın, sonradan daima değiştirebilirsiniz.

PS5 bilgi paylaşımı ve güvenliği

PlayStation deneyimini iyileştirmek için Sony sizden PS5 esnasında verilerinizi onlarla paylaşmanızı ister. kurmak. Sadece sınırlı miktarda veriyi veya tamamını paylaşmayı seçebilirsiniz. Bu tamamen size bağlıdır ve sonra istediğiniz vakit değiştirebilirsiniz.

Bunun ardından, PS5, başkalarının hesabınızda oturum açmasını durdurmak için bir şifre ekleyerek hesabınızı nasıl daha da tehlikesiz hale getireceğinizi size bildirecektir. PS5’i kullandıklarında ve her alışveriş yaptığınızda şifrenizi girmeniz için bir dikkat. Bu seçeneklerin her ikisi de ayarlarda mevcuttur.

Emniyet seçenekleri 2 Adımlı Düzeltme ile devam eder. PS5, hesabınıza nasıl bir emniyet katmanı eklemek istediğinizi soracaktır. Bir metin mesajı ya da bir kimlik düzeltme uygulaması kullanabilirsiniz. ya da daha sonrası için atlama seçeneğini seçebilirsiniz. Bunu şimdi yapmanızı öneriyoruz çünkü 2FA, üstünde yüzlerce dolarlık oyun olabilecek bir hesapta sahip olunması gereken hayati bir şey.

2FA seçeneğiyle ilgili seçiminiz ne olursa olsun, sizden eklemeniz de istenecek Şifrenizi unuttuysanız edinmek için hesabınıza bir telefon numarası.

Belirli içerikleri sınırlamak, oynatma süresini peşine düşüp takip etmek ve masraf limitleri devretmek gibi şeyler yapabilirsiniz. Tüm bu ayarlar gibi, bunu daha sonra konsolun ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Son adımlar

PS5’inizi gerçekten faydalanma zamanı yaklaşık olarak geldi! Sonraki adımda Disney +, Hulu, YouTube ve Netflix gibi video akışı uygulamalarını otomatik olarak indirmek isteyip istemediğiniz sorulur. İstediğinizi seçebilir ve seçimini kaldırabilirsiniz. Hiç ilgilenmiyorsanız, bunu sonradan yapmayı seçebilirsiniz.

PS4’ünüzden Data Aktarma seçeneği kullanıcıları, oyunları ve belirtilmiş verileri yeni konsolunuza aktarmanıza olasılık tanır. Bu işlem, ayrıca PS4 ayrıca de PS5’inizi aynı WiFI ağına bağlamanızı veya bir ethernet kablosuyla bağlamanızı sağlar. Kurulum sizi başka bir seçenekten geçirecek ve transferin ne dek süreceği konusunda size bir zamanlayıcı verecektir. Bu bölümün tamamını derhal ya da sonra yapabilirsiniz.

İşte bu değin. PS5 sizi konsola eğlence edecek ve ekranı esas menüye kaydıracaktır. Başardın! PS5 en ince ayrıntısına kadar kurulmuştur ve oyun oynayabilir ya da mağazayı dilediğiniz gibi incelemeye başlayabilirsiniz.

.

Comments
To Top