Haber

PS Plus’ın PlayStation 5’te Nasıl Görüneceği Ortaya Çıktı

PS Plus'ın PlayStation 5'te Nasıl Görüneceği Ortaya Çıktı

Sony’nin yeni nesil konsolu olan PlayStation 5 için biz fazla eksik bir süre daha bekleyeceğiz. ABD ve Japonya’daki oyuncular ise konsollara bir hafta önceden kavuşmanın keyfini sürmeye başladı. Böylece konsol hakkında daha pozitif bilgi edinme şansı da bulmuş olduk.

PS Plus hizmeti bundan on sene önce, PlayStation 3 zamanında hayatımıza girmişti. O dönemde natürel ki hizmetin tatbik şekli biraz daha farklıydı; örneğin çevrimiçi oynama desteği vermiyordu. sonradan gelişerek günümüzdeki haline geldi.

PS5 için birincil bedava oyun

bugsnax

Sony, PS Plus hizmetini yeni PlayStation 5 için de devam ettiriyor. Hatta konsolun çıkışı ile birlikte ilk ücretsiz bahşedilen da Bugsnax oldu. Böylece PS Plus üyeleri yeni konsollarıyla birlikte ilk oyunlarını da edindi.

PS Plus’a karşın olarak yayınlanan bir video ile de hizmetin yeni konsoldaki arayüzünü görme fırsatına erişmiş olduk. Yeni arayüzde oyunlar tek bir sıra olarak dizilmek yerine kareler halinde ekrana yerleştirilmiş durumda. 

Oyunlardan herhangi birini seçip oyun aktiviteleri ekranını açtığınızda ise oyuna özel arka plan görselleri faal hale geliyor. Oyunlar sekmesinin alt kısmında ise özel indirimlerin yer aldığı pazar kısmı bulunuyor.

Oyunları platformlara tarafından ayırma seçeneği

ps plus

PlayStation Plus’ın PS5’e de gelmesiyle birlikte yeni arayüzde oyunlar kategorisinde artık platform seçeneği de bulunuyor. Oyunlarınızı sahip olduğunuz platforma göre sıralayabiliyorsunuz. Böylece uzun süredir hizmeti kullanan ve kütüphanesi topluluk oyuncular yeni konsolun oyunlarını zahmetsizce bulabiliyor.

Aşağı yer alan bağlantıdan sizler de yeni PS Plus arayüzünü görebilirsiniz. Yeni arayüz hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PS Plus’a diğer ne gibi özellikler eklenmeli? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments
To Top