Haber

Porsche’un Bugüne Kadar Hiç Görmediğimiz Sokak Canavarı: 919 Street

Porsche'un Bugüne Kadar Hiç Görmediğimiz Sokak Canavarı: 919 Street

Alman otomobil devi Porsche, “Porsche Unseen” olarak isimlendirilen bir tanıtım etkinliği başlattı. Bu faaliyet, şirketin bugüne kadar hiç görmediğimiz vasıta tasarımlarının kamuoyu ile paylaşılmasını içeriyor. Şirket, etkinlik zarfında çeşitli araçlar göstermiş olsa da şu anda sizlere, bu etkinliğin en etkileyici modelinden bahsedeceğiz. “919 Street” olarak isimlendirilen bu vasıta, yollar için düşünülmüş bir yarış arabası olarak tasarlanmış durumda.

Aslına bakacak olursak 919 Street, tamamen benzersiz değil. Çünkü bu aracın fazla güya, 919 Hybrid ya da LMP1 ismiyle zaten yarışlarda boy gösteriyor. Şirket, 2017 yılında bu aracın jurnal tüketiciler için olmasını istemişler. Ancak nedendir agnostik, 919 Street bir nedenden ötürü yarıda kalmış ve bugüne kadar karşımıza çıkmamış. Fakat araçtaki her ayrıntı, Porsche hayranlarını kendine hayran bırakacak türden.

Porsche 919 Street işte böyle görünüyor

Porsche 919 Street

Araç, genel tasarımını LMP1 isimli yarış aracından alıyor. Takım, yarış arabasında özel olarak bulunan ekipmanları 919 Street’ten çıkarmış, bu sayede de aracın tüketicilere has olduğunu anlatmak istemiş. Oysa her şeye rağmen 919 Street’i yarış arabalarından yarmak böylece de olası yok.

Porsche

919 Street, sadece tasarımını yok, şasi yapısı, motor ve öteki teknik aksamlarını da LMP1’den alıyor. Mesela bu araçta 900 at kuvvet üreten hibrit motor bulunuyor. Hem mil mesafesi gibi kritik oranlar da LMP 1’den olduğu gibi alınmış. Ama ne olursa olsun bu vasıta, hiçbir vakit yola çıkmayacak. Şirket, dileyen Porsche hayranlarının Stuttgart’ta yer alan Zuffenhausen Müzesi‘ni ziyaret ederek bu aracı görebileceklerini söylüyor.

Comments
To Top