Haber

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı derhal hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Araba üreticileri ise pandemi döneminde aksayan arz zincirleri nedeniyle büyük zorluklar yaşadı. Porsche ise bütün yaşananlara karşın son yılların en manâlı otomobillerinden birini satışa sürmeyi başardı.

Alman firmanın tarihindeki ilk elektrikli otomobili, satmak anlamında firmanın beklentilerini karşılamayı başardı. Almanya’da Auto Motor und Sport’a konuşan Porsche CEO’su Oliver Blume, 20 bin Taycan hedefini tutturma yolunda olduklarını doğruladı.

Pandemi Taycan’ı durduramadı

porsche taycan

Blume, yaptığı açıklamada aracın satmak başarısına şive yaptı. Porsche CEO’su açıklamasında, koronavirüs pandemisinin birincil dalgasında bayiler ve fabrikalar kapalı olduğu için sorun yaşasalar da 20 bin araba hedefini aşacaklarını söyledi. Pandeminin birincil dalgası yaşanırken Porsche, küresel anlamda sadece 4480 Taycan satabilmişti.

Porsche kendini yeni düzene fazla çabuk bir şekilde adepte etmeyi başardı. Bu değişimin sonucu olarak da firmanın satışları hemen hemen 11 bin birimi bulmayı başardı. yine de firmanın sene ardına kadar 9 binden artı Taycan satması gerekiyor.

çoğunlukla oldukça beğenilen Taycan, Avrupa’da yılın en fazla satılan Porsche modeli olmayı başarmıştı. ABD’de de pek çok kişinin lüks elektrikli araba tercihi bu modelden yana oluyor. Yani araç pazar konumu olarak oldukça güçlü.

Porsche’un gözü Çin’de

porsche taycan

Yılın bitmesine bir aydan biraz uzun bir zaman kala Porsche’nin 9 bin aracı satması böylece muhtemel gözükmese de Alman firmanın bir beklentisi var. Bu beklenti de hali hazırda salgını atlatan, stadyumlarını açan ve hayatın normale döndüğü Çin’de araca karşın talebin yüksek olacağı tahminlerinden geliyor. 

Çin’de Taycan’ın normalden daha uygun bir fiyat etiketine sahip olan RWD Taycan versiyonu da satışta olacak. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Çin, en çok elektrikli otomobil satılan ülkeler aralarında da başı çekenlerden biri olarak biliniyor. 

Comments
To Top