Haber

Pornhub, Premium Üyelik İçin Kripto Paralar ile Ödeme Almaya Başladı

Pornhub, Premium Üyelik İçin Kripto Paralar ile Ödeme Almaya Başladı

Mastercard ve Visa geçtiğimiz günlerde, dünyanın en çok ziyaret edilen erişkin içerikli video sitesi Pornhub’a kendi kartları üzerinden ödeme yapma işlemlerini askıya almıştı. Pornhub’a onaylanmamış kullanıcılar göre yüklenen, erişkin olmayan çocukların yer videoların olduğu iddiası üzerine atılan bu adımın gerisinde Pornhub, çözümü kripto paralarda buldu.

2020, Pornhub için hareketli bir sene oldu. Pandemi ve karantina uygulamaları sebebiyle yaşanan yoğunluğun yanında Pornhub, The New York Times’ta yayınlanan bir haberle birlikte kendini ayrı bir gündemin içinde buldu.

Pornhub

‘The Children of Pornhub’ (Pornhub’ın Çocukları) başlıklı bu haberde, sitenin herkesin bilmesine ve görmesine rağmen konuşmadığı bir yanından bahsediliyordu ve epeyce çarpıcı iddialar yer alıyordu. Yazının arkasından Mastercard ve Visa manâlı bir adım atarak premium üyelik ödeme işlemlerini durdurdu. 

Ardından Pornhub aldığı bir kararla onaylanmamış tüm hesaplar kadar yüklenen videoları arşivinden kaldıracağını duyurdu ve takriben 9 milyon video platformdan kaldırıldı. bununla beraber Pornhub bundan sonradan yalnızca devlete ait içerik ortakları ve Pornhub Model Programı üyelerin platforma video yükleyebileceğini açıkladı.

Premium üyelik ödemeleri artık kripto paralar ile yapılacak:

Pornhub kripto para

Eleştiri oklarının hedefi haline gelen ve aldığı kararlarla imajını kurtarmaya çalışan Pornhub, premium üyelik ödemeleri için ise çareyi kripto paralarda buldu. Artık premium üye olmak isteyen kişiler yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimleri ile ödeme yapabilecekler.

Comments
To Top