Haber

Popüler Oyunlar GeForce RTX 3090 ile 8K / Ultra Ayarlarda Test Edildi (Video)

Popüler Oyunlar GeForce RTX 3090 ile 8K / Ultra Ayarlarda Test Edildi (Video)

NVIDIA’nın yeni cins amiral gemisi ekran kartı GeForce RTX 3090’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte 8K / Ultra oyun deneyimi nihayet gerçek oldu. Her ne dek 8K çözünürlük ana eğilim olmaktan epeyce uzakta olsa ve oyunları 8K / Ultra ayarlarda 60 FPS oynamak muhtemel olmasa da en azından bu deneyimi sabit 30 FPS ile yaşamak olası görünüyor.

Kartın piyasaya sürülmesiyle birlikte bazı YouTube kanalları Assassin’s Creed Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War, Inkar Dead Redemption 2, Godfall, Forza Horizon 4 ve Ryse gibi günümüzün popüler oyunlarını 8K / Ultra ayarlarda çalıştırdıkları videolar paylaşmaya başladı. Biz de bu içeriğimizde 8K çözünürlükte çalıştırılan bu oyunları derledik.

Call of Duty: Black Ops Cold War 8K / Ultra

Geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren Call of Duty: Black Ops Cold War ile başlayacak olursak oyun, şirketin yeni DLSS AI ultra performans modu yoluyla Işın İzleme açıkken GeForce RTX 3090’da 8K / Ultra ayarlarda takriben 60 FPS ile çalışıyor. 

Godfall 8K / Ultra

Sıradaki oyunumuz geçtiğimiz günlerde hem PC keza de PlayStation 5 tarafında piyasaya sürülen Godfall oluyor. Oyun, 8K / Ultra ayarlarda NVIDIA GeForce RTX 3090 ile 30 FPS deneyimini oyunculara sunuyor.

Assassin’s Creed Valhalla 8K / Ultra

Ubisoft’un en yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla da RTX 3090’da 8K / Ultra ayarlarda yaklaşık 30 FPS’de çalışabiliyor. Test esnasında Kenar Yumuşatma’nın (Anti-Aliasing) ‘Düşük’ ayarda olduğunu da belirtelim.

Inkar Dead Redemption 2 8K / Orta

Listedeki bir öteki oyun, 2 sene önce piyasaya sürülmesine karşın popülerliğini hâlâ koruyan Red Dead Redemption 2 oluyor. GeForce RTX 3090’da 8K / Orta ayarlarda deneme edilen oyun, 30+ FPS’de çalışıyor. aynı zamanda iki RTX 3090 SLI ile oyun, 8K / Ultra ayarlarda 40+ FPS sunuyor.

Forza Horizon 4

Popüler yarış oyunu Forza Horizon 4 de GeForce RTX 3090 ile 8K / Ultra ayarlarda akan bir oyun deneyimini oyunculara sunuyor.

Ryse 8K / Ultra

8K / Ultra ayarlarda GeForce RTX 3090 ile deneme edilen bir diğer oyun ise Ryse. Işın İzleme açık bir şekilde çalıştırılan oyun, 30+ FPS’lik bir oyun deneyimi vadediyor.

Comments
To Top